Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Pióro Mistrza Jana
Wpisany przez Administrator
czwartek, 02 lutego 2012 22:52

PioroMistrzaJanaPoster           19 grudnia ponad 50 uczniów miało możliwość wyjazdu do Chełmskiego Domu Kultury i obejrzenia niecodziennej sztuki o Janie Kochanowskim wystawianej przez artystów z Wrocławskiego Teatru Edukacji Artenes. Spektakl nietypowy, gdyż renesansowy artysta przedstawiony został oczami współczesnego nastolatka…w sposób ciekawy, zadziwiający, a jednocześnie bardzo przystępny.
             Do mówienia o czasach dawnych wykorzystano zdobycze nowoczesnej techniki typu: rzutnik, ekran, prezentacja multimedialna, flesze, „ostra” muzyka. Połączenie efektów specjalnych z renesansową modą i archaicznym dla nas słownictwem dodało oryginalności i wpłynęło na pozytywny odbiór sztuki przez młodzież.
Dodatkowa atrakcja to wspólne zdjęcia przy pomniku Jana Pawła II odsłoniętym w 2006 roku oraz przed Gmachem PKWN, który w 1944 roku był siedzibą Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego.
Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Anna Mazurek, p. Anita Iwanicka, p. Monika Skrzypa.
M.S.
Foto_2Foto_1Foto_3
 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone