Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Targi Edukacyjne w naszej szkole
Wpisany przez Administrator
wtorek, 27 marca 2012 20:13

Targi_edukacyjne_2012_13          Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Krasnymstawie przy współpracy ze Starostwem Powiatowym  i Urzędem Miasta Krasnystaw po raz czwarty zorganizowało  Targi Edukacyjne.

 

     23 marca 2012r. w Zespole Szkół Nr 4 w Krasnymstawie o godz. 10.00 pierwsi chętni gimnazjaliści mieli możliwość obejrzenia stoisk i zapoznania się z ofertą wszystkich  szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krasnostawskiego, także tych, dla których organem prowadzącym nie jest Powiat.

     Swoją obecnością Targi  zaszczycił Senator RP, prof.Józef Zając Rektor PWSZ w Chełmie, który w swoim przemówieniu zachęcał młodzież do mądrych i przemyślanych decyzji w kwestii dalszych wyborów edukacyjno-zawodowych. Ofertę edukacyjną na Targach zaprezentowały również: Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Chełmie, Środowiskowy Hufiec Pracy z  Chełma oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania z  Zamościa.

     Wymienieni wyżej uczestnicy Targów przygotowali na te okazję specjalne tablice, ulotki informacyjne, które przedstawiły dotychczasowe przedsięwzięcia edukacyjne, kulturalne i sportowe oraz informacje  dotyczące naboru do jednostki.  Dla zainteresowanej młodzieży  przygotowano  też informatory z pełną informacją o danej szkole oraz obowiązujących zasadach rekrutacji do szkół na rok szkolny 2012/2013.

     Atrakcją Targów był niewątpliwe Teleturniej „Kocham Cię Szkoło”, w którym wzięli udział zarówno uczniowie szkół ponadgimnazjalnych jak i gimnazjum. W ramach tej zabawy, uczniowie  mieli  do wykonania nieskomplikowane zadania  praktyczne, podczas których  musieli wykazać się kreatywnością i pomysłowością czy umiejętnościami artystycznymi oraz udzielić odpowiedzi na różne pytania. Tematyka pytań dotyczyła  dziedzin i przedmiotów, których uczniowie uczą się w szkole i nie  wykraczała poza obowiązujące podstawy programowe -  a ze względu na możliwość znalezienia się w jednej drużynie uczniów gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej, była  dostosowana do przypuszczalnego uzyskanego poziomu wiedzy na danym etapie kształcenia.  Przed rozpoczęciem zabawy, uczniowie losowali drużynę (Biedronki lub Żabki), z którą  walczyli o miejsce lidera i nagrody sponsorowane przez Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie.

      Celem tej zabawy była integracja gimnazjalistów i licealistów oraz pokazanie możliwości współdziałania w różnych sytuacjach i warunkach. Była  to także doskonała okazja do zapoznania się i spróbowania własnych sił na” obcym terenie”. Okazało się, że młodzież  bardzo szybko odnalazła się w tej nowej sytuacji i świetnie się bawiła tańcząc razem Cancan czy Zorba, a podziały na poszczególne szkoły czy uczniów w trakcie tej zabawy zniknęły – wszyscy, łącznie z publicznością stanowili jedną wielką drużynę.

      Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach EFS i projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”

Beata Bojarczuk

Doradca zawodowy MCK Krasnystaw

Targi_edukacyjne_2012_02Targi_edukacyjne_2012_03Targi_edukacyjne_2012_04Targi_edukacyjne_2012_05Targi_edukacyjne_2012_07

Targi_edukacyjne_2012_09Targi_edukacyjne_2012_10Targi_edukacyjne_2012_21Targi_edukacyjne_2012_12Targi_edukacyjne_2012_15

Targi_edukacyjne_2012_18Targi_edukacyjne_2012_16Targi_edukacyjne_2012_17Targi_edukacyjne_2012_19Targi_edukacyjne_2012_20

Targi_edukacyjne_2012_01Targi_edukacyjne_2012_06Targi_edukacyjne_2012_11

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone