Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Kolorowo i filmowo
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 18:55

Kolorowo_i_filmowo_5           W czwartek, 29 marca w Sali Semikowej Urzędu Miasta Krasnystaw miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej pt. "Kolorowo i filmowo".


          Ceremonii dokonali  burmistrz miasta p. Andrzej Jakubiec i dyrektor KDK w Krasnymstawie p. Damian Kozyrski. Wśród zaproszonych gości była dyr. p. Alicja Kasprzak – Żeżuła,  v-ce dyr. p. Barbara Huszcza, rodzice uczniów i sami artyści. Na drugiej, wiosennej, ekspozycji członkowie koła fotograficznego działającego  przy  Zespole  Szkół  Nr4 w  Krasnymstawie  i  Krasnostawskim  Domu  Kultury prezentowali prace będące efektem ich działań podczas feryjnych warsztatów w szkolnym studio fotograficznym.  Celem pierwszego projektu realizowanego podczas warsztatów było wykonanie ciekawego i poprawnego technicznie portretu z wykorzystaniem złożonego oświetlenia studyjnego. Celem drugiego zadania była próba stylizacji  modela na  bohatera filmu i powtórzenie ujęcia znanego z fotosów i filmowych kadrów. Tematem przewodnim  wystawy jest więc  portret, tym razem potraktowany nieco z przymrużeniem oka. Oprócz poprawnych, „ugrzecznionych” zdjęć portretowych możemy obejrzeć  interesujące próby stylizacji do postaci znanych z takich filmowych hitów jak Desperado, Punisher, The Crow czy Batman.

         Modelami, pomysłodawcami i oczywiście autorami prac  prezentowanych na wystawie są członkowie koła: Julia Hacia, Ewa Kmieć, Wiktoria Kosałka, Weronika Stefańczyk, Andrea Szostak, Bartek Szymański, Oliwia Zajączkowska i Dominika Żydziak. W roli modeli wystąpili dodatkowo: Olga Waleczko, Łukasz Kucharczyk, Przemysław Franczak i inni uczniowie, uczestnicy zimowiska, które odbywało sie w naszej szkole. Opiekunem koła jest p. Piotr Galiński

        Uczestnicy zdecydowali wspólnie, że tym razem  poszczególne fotografie na wystawie nie będą sygnowane nazwiskami autorów, bowiem w większości przypadków są wynikiem wspólnej i zaangażowanej pracy wielu osób: pomysłodawcy,  oświetleniowca, wizażysty, rekwizytora, fotografa i samego modela.

           Od 6 marca prace można będzie oglądać w galerii Centrum Handlowego Panorama w Krasnymstawi. Zapraszamy.

oprac.Piotr Galiński

Foto: Bartłomiej Chudzik

Kolorowo_i_filmowo_1Kolorowo_i_filmowo_2Kolorowo_i_filmowo_3Kolorowo_i_filmowo_4
Kolorowo_i_filmowo_6Kolorowo_i_filmowo_7
wystawa_foto_plakat

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone