Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Być blisko Boga
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 19:57

jpII-s       „Być blisko Boga” – pod takim hasłem uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Krasnymstawie upamiętnili siódmą rocznicę śmierci swego PatronaJana Pawła II.


     Gimnazjaliści pod opieką pani Moniki Skrzypy przygotowali audycję poświęconą temu największemu z Polaków. Montaż słowno – muzyczny został nadany przez szkolny radiowęzeł podczas jednej z lekcji tak, aby mogli go wysłuchać wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Nad oprawą muzyczną czuwał Jakub Pitucha z kl. IIb, wykorzystując jako podkład do tekstów przejmujący utwór na trąbkę „Cisza” i znaną powszechnie, ulubioną piosenkę Patrona ZS nr 4 – „Barka”.

     Czas po odejściu człowieka wypełniony jest wspomnieniami o nim. Gimnazjaliści zaprezentowali fragmenty „Testamentu” Ojca Świętego oraz przybliżyli Jego postać ze szczególnym uwzględnieniem wartości, jakie głosił.

     Kornelia przypomniała Jana Pawła II słowami wiersza: „…był drogowskazem wśród krętych dróg. Nauczył nas, jak trzeba kochać. A wszystko to po to, by człowiek dla człowieka był bratem.”

      Michał przytoczył fragmenty tekstu, który papież wygłosił niegdyś do nastoletnich pielgrzymów w Watykanie: „Młodość sama w sobie jest wielkim bogactwem. Owo bogactwo polega między innymi na tym, że jest to wiek licznych i ważnych odkryć. Każdy i każda z Was odkrywa własną osobowość, sens swego istnienia, rzeczywistość dobra i zła. Odkrywacie także świat, który Was otacza: świat ludzi i świat przyrody.”(…) „Wzrastać, dojrzewać: oto zadanie młodego człowieka. Rozwijajcie talenty właściwe dla ciała i duszy. Bądźcie wymagający wobec otaczającego Was świata, ale przede wszystkim wymagajcie od siebie samych. Nie popadajcie w przeciętność. Nie ulegajcie dyktatom zmieniającej się mody.

    Iza głośno zastanawiała się, co trzeba zrobić, by być godnym potomkiem pokolenia Jana Pawła II, by patrzeć na drugiego człowieka dostrzegając w nim właśnie człowieczeństwo, a nie wrogość.

       Teraz jest czas spełniania nałożonego obowiązku, obowiązku dorośnięcia do zadań przed nami stojących. Czy potrafimy odrobić zadaną lekcję tak, by nie zbłądzić?

      Każdego dnia możemy wejść na wielką drogę historii, nie tylko tu-w naszym mieście, w Polsce czy Europie, ale na wszystkich kontynentach. Przyszłość należy także do nas. To my mamy budować świat prawdziwie sprawiedliwy, solidarny i braterski.
       Czy rozumiesz powagę swojej misji…?

MS

jpII

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone