Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Spotkania z Andersenem
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 20:24

Spotkanie_z_Andersenem_8Spotkania z Andersenem w bibliotece Zespołu Szkół nr 4

podczas Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

 

         „Dawno, dawno temu była sobie opowieść" to hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, którego twórcą jest  Francisco Hinojosa. Co roku inne państwo jest gospodarzem tego święta (Polska była w 1979 roku). W tym roku jest nim Meksyk.

      Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci  to święto obchodzone w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

          Z tej okazji, 2 kwietnia 2012 roku w bibliotece Zespołu Szkół nr4 w Krasnymstawie zorganizowano „Spotkania z Andersenem” podczas, których uczniowie najmłodszych klas wysłuchali mniej znanych baśni pisarza. Baśnie czytały członkinie Bibliotecznego Koła Miłośników Książki. Dzieci z zaciekawieniem słuchały baśni, a później celująco odpowiadały na pytania dotyczące tekstu, jak i samego twórcy. Wielu czytelników od razu skierowało się do biblioteki, by wypożyczyć „coś fajnego” Hansa Christiana Andersena.

          Największe zainteresowanie czytane baśnie wzbudziły wśród uczniów klas I. To oni, od 17 lutego 2012r., po uroczystym Pasowaniu na Czytelnika, bardzo chętnie korzystają ze zbiorów szkolnej biblioteki. Postać Andersena większości dzieci jest znana, jednak są i tacy, którzy teraz sięgają po jego twórczość po raz pierwszy. Akcję czytania najmłodszym zakończono stwierdzeniem …Czytajmy i opowiadajmy dzieciom, a łatwiej przejdą przez życie

A.B.,T.K.

Spotkanie_z_Andersenem_7Spotkanie_z_Andersenem_4Spotkanie_z_Andersenem_1Spotkanie_z_Andersenem_2

Spotkanie_z_Andersenem_5Spotkanie_z_Andersenem_3Spotkanie_z_Andersenem_6

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone