Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Uczeń naszej szkoły na EURO!!!
Wpisany przez Administrator
niedziela, 10 czerwca 2012 19:59

120M       Kornel Piwko uczeń klasy IA naszej szkoły został jednym z członków Dziecięcej Eskorty McDonald’s podczas turnieju EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie.      Ta popularna sieć fast foods od czasu mistrzostw świata w 2002 roku na każdej wielkiej piłkarskiej imprezie wybiera małych chłopców i dziewczynki, którzy wyprowadzają na boisko piłkarzy oraz wynoszą flagę Fair Play. Przed Mistrzostwa Europy akcja selekcji dzieci rozpoczęła się w marcu w każdej restauracji McDonald’s poprzez wrzucenie kuponu zgłoszeniowego. Ambasadorem tej akcji w Polsce został Jakub Błaszczykowski, a swój udział zgłosiło 30.000 młodych adeptów piłki nożnej.

      Po wylosowaniu dwójki dzieci z każdej restauracji w Polsce do półfinałów przystąpiło około 1000 chłopców i dziewczynek w wieku od 6 do 10 lat. W czterech miastach gospodarzach odbyły się turnieje, z których wyłonione została finałowe 300 dzieci. Kornel Piwko wziął udział w półfinale w Warszawie, gdzie zajął 7 miejsce ze wszystkich uczestników, a 1 wśród 8 latków. Oczywiście pozycja ta dała mu awans do finału, który odbył się 13 maja w Warszawie, gdzie również poradził sobie bardzo dobrze i został jednym z 200 dzieci, które wyprowadzą piłkarzy na boisko w czasie EURO. Podczas zawodów półfinałowych i finałowych Kornel musiał wykazać się znajomością piłkarzy, celnością strzałów na bramkę, szybkością biegania z piłką i bez oraz głośnym dopingiem poprzez dmuchanie w wuwuzele.

- Przed zawodami razem z tatem i bratem Karolem ciężko trenowałem żeby wypaść jak najlepiej. Teraz niecierpliwie czekam w jakim meczu będę wyprowadzał piłkarzy, a sam marzę o drużynie Rosji, gdzie gra mój ulubiony piłkarz Andriej Arszawin- mówi szczęśliwy Kornel Piwko. Marzenie to może się spełnić gdyż Kornel został przydzielony do meczu Rosja – Grecja na Stadionie Narodowym w Warszawie, który odbędzie się 16 czerwca o godzinie 20:45 – transmisja na żywo w programie 2 TVP.

      Dobrą wiadomością jest również to, że młody krasnostawianin jest jednym z 11 dzieci, które wzięły udział w sesji fotograficznej na stadionie Legii. Tym samym stał się twarzą promującą akcję „Dziecięcej Eskorty McDonald’s” w miesięczniku GaGa – wydanie czerwcowe, można go również zobaczyć na billbordach reklamowych w dużych miastach w całej Polsce.

      Serdecznie gratulujemy Kornelowi i z niecierpliwością czekamy na mecz, w którym weźmie udział.

Foto_1Foto_2Foto_3Foto_4

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone