Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2012 - podsumowanie naszej szkolnej zbiórki.
czwartek, 20 grudnia 2012 11:08

PDPZ_2012_3      Z dumą ogłaszamy, że wielka zbiórka darów prowadzona w naszej szkole w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę zakończyła się. Dary zostały przekazane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie, skąd w najbliższym czasie trafią do najbardziej potrzebujących rodzin z naszego miasta.

Nie prowadziliśmy zbiórki pieniężnej, ani zbiórki leków, bo takie jest założenie akcji. Zbiórka darów odbywała się od 28.11 -18.12.2012r. Każdy uczeń miał możliwość przekazania potrzebującym kolegom odzieży, podręczników, zabawek i artykułów żywnościowych.. Wszystkie dary zostały przekazane do punktu zbiórek w dniu wczorajszym.

W  imieniu obdarowanych składamy im serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom, którzy okazali serce potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. Listę ofiarodawców znajdziecie tutaj. Warto zaznaczyć, że ofiarodawców było więcej - część prosiła o zachowanie anonimowości.

I kilka ważnych informacji o ilości zebranych darów. W naszej szkole uczniowie i nauczyciele przynieśli:

Odzież      - 35 kg

Obuwie    -10 kg

Zabawki  - 20 kg

Książki     - 5 kg

Żywność długoterminowa - 45 kg

Słodycze - 15 kg

Łącznie zebraliśmy 132 kg darów!

Na zdjęciu pamiątkowym znależli się tylko niektórzy z naszych darczyńców. Na pozostałych zdjęciach migawki z sortowania liczenia i porządkowania darów.

Więcej o samej akcji możecie poczytać na stronie organizatorów „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

Nasza szkoła bierze  udział w akcji już 14 raz,po raz kolejny zarejestrowany został sztab terenowy akcji. Otrzymał numer 445. Koordynatorami szkolnymi zostali: p. Ewelina Głuchowska i p. Piotr Galiński.

PDPZ_2012_1

PDPZ_2012_2