Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Inauguracja "Żyj normalnie" i podsumowanie ZTU 2012
Wpisany przez Administrator
środa, 05 grudnia 2012 18:25

Podsumowanie_ZTU_03

         Co za młodzież!.. Gdzie oni się tego wszystkiego uczą?!... W szkole?! – mamrotał pod nosem niezadowolony i lekko przestraszony wilk. Na nic zdały się jego wcześniejsze próby przekupienia  jegomościa w czerwonej bluzie z kapturem. Tajemniczy, kolorowy proszek oraz  puszka złocistego płynu nie wywołały większego zainteresowania u Kapturka, a wilk musiał się ratować ucieczką przed krewkim młodzieńcem.

      Niemożliwe? A jednak... Krótką, zabawną scenką Klaudia Puławska,  Mikołaj Polski i Miłosz Pawlas rozpoczęli uroczystość inaugurującą kolejną edycję w naszej szkole prewencyjnego programu „Żyj normalnie”. Uczniowie klas V, podczas cotygodniowych spotkań z dzielnicowym Komendy Powiatowej Policji, poznawać będą skuteczne sposoby  radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach, uczyć się unikania zagrożeń, mówienia "nie" w sytuacji niebezpieczeństwa i poszukiwania pomocy u osób dorosłych. Piątoklasiści biorący udział w programie otrzymali ufundowane przez Burmistrza  Miasta: piórniki wraz z wyposażeniem, notatniki i elementy odblaskowe. W klasach czekać na nich będą teczki z materiałami edukacyjnymi. W imieniu burmistrza, akcesoria biurowe przekazała p. Alicja Grabiec – Pełnomocnik ds.  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a uczniów do udziału w zajęciach zachęcała podkomisarz Agnieszka Kiszczak – Specjalista ds. Nieletnich Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej  Policji w Krasnymstawie.

      Dzisiejsze spotkanie było także okazją do wyróżnienia nagrodami uczniów, którzy brali udział w konkursach prowadzonych w ramach tegorocznej edycji akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Nagrody i dyplomy z rąk p. Alicji Grabiec i dyrektora szkoły p. Alicji Kasprzak-Żeżuły odebrali uczniowie nagrodzeni przez organizatorów: Stowarzyszenie Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu oraz Urząd Miasta w Krasnymstawie.

 Wśród laureatów etapu ogólnopolskiego znaleźli się uczniowie szkoły podstawowej:

 • Alicja Szadura kl. II a

 • Maciej Pociński kl. II a

 • Szymon Głuchowski kl. II b


      Na konkurs wpłynęło łącznie 176 prac plastycznych ze wszystkich miejskich szkół. Wiele z nich było na tyle interesujących, że Burmistrz Miasta postanowił ufundować dodatkowe nagrody. Wybrane, wyróżnione dzieła plastyczne, także naszych uczniów, mogliśmy obejrzeć na wystawie zorganizowanej w czerwcu w hallu Urzędu Miasta.

 Wśród nagrodzonych na etapie miejskim,  uczniów naszej szkoły znaleźli się:

  1.   W kategorii Szkół Podstawowych:

 • Aleksandra Kowalczyk kl. V a   I miejsce

Wyróżnienia otrzymały:

 • Klaudia Mazurek kl. I b gimn.
 • Kinga Pintal kl. V a
 • Julia Malczewska kl. VI b

2.   W kategorii klas gimnazjalnych:

 • Patrycja  Żaba (tegoroczna absolwentka) I miejsce

Wyróżnienia otrzymali:

 • Kamil Wędzina kl. III c gimn.
 • Olga Marciniec kl. III b gimn (tegoroczna absolwentka)
 • Mateusz Chlebuś kl. II a gimn.
 • Sonia Gomułka kl. III b gimn.

    W październiku odbył się w szkole konkurs plastyczny dotyczący wiedzy na temat szkodliwości spożywania napojów energetycznych pt. „Tylko zdrowa energia dodaje skrzydeł”. Wpłynęło bardzo wiele prac, komisja konkursowa wyłoniła najlepsze. Laureatami zostali:


 Szkoła Podstawowa  klasy I - III

 1. Hubert Krawczyk - klasa I a
 2. Natalia Kalisz - klasa I a
 3. Noemi Banaszkiewicz -  klasa I b
 4. Aleksandra Suchorab - klasa I b
 5. Michał Zwolak - klasa I b
 6. Maja Fiszer -  klasa I b
 7. Oliwia Dulbas - klasa II a
 8. Weronika Pawłowska - klasa II a
 9. Kacper Kowalczyk - klasa II a
 10. Inga Maciejewska - klasa II b
 11. Zuzanna Kucharczyk - klasa II b
 12. Maja Bojarczuk - klasa II b
 13. Filip Karauda - klasa III a
 14. Agata Staszak - klasa III a
 15. Nikola Kowalczyk - klasa III a
 16. Laura Olech - klasa III a
 17. Martyna Matczuk - klasa III b
 18. Jagoda Jarmuł - klasa III b

Szkoła Podstawowa  klasy IV - VI

 1. Marcelina Madeja - klasa IV b
 2. Julia Ogonowska - klasa V a
 3. Sylwia Janeczko - klasa V a
 4. Wiktoria Tomczak - klasa V a
 5. Aleksandra Kowalczyk - klasa V a
 6. Karolina Stasieczek - klasa V a
 7. Kinga Pintal - klasa V a
 8. Kacper Jaworski - klasa V b
 9. Zuzanna Chmurska - klasa V b
 10. Klaudia Gontarz - klasa VI b

Gimnazjum klasy I - III

 1. Agnieszka Chwiejczak - klasa II c gimn.
 2. Sylwia Nosal - klasa II c gimn.

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym uczniom – wszystkich zachęcamy do aktywnego udziału w konkursach  tegorocznej edycji programu.


Podsumowanie_ZTU_03Podsumowanie_ZTU_04Podsumowanie_ZTU_05Podsumowanie_ZTU_06Podsumowanie_ZTU_07Podsumowanie_ZTU_08Podsumowanie_ZTU_09Podsumowanie_ZTU_10Podsumowanie_ZTU_11Podsumowanie_ZTU_12Podsumowanie_ZTU_13Podsumowanie_ZTU_14Podsumowanie_ZTU_15

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone