Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Jesteśmy wśród najlepszych – wielki sukces grupy „Film Crew”!
Wpisany przez Administrator
piątek, 18 stycznia 2013 21:18

Migawki-z-planu-filmowego_04         „Ruszajmy się”! – pod tym hasłem Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z siedzibą w Poznaniu ogłosiło konkurs dla klas i grup młodzieżowych na krótką pracę filmową. Konkurs odbywał się podczas ubiegłorocznej edycji ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.  

         Filmy miały promować ideę ruchu i sportu, jako alternatywę wobec destrukcyjnych i ryzykownych zachowań młodych ludzi. Na konkurs zgłoszono 164 prace filmowe ze szkół podstawowych i 120 prac z gimnazjów z całej Polski. Nasze miasto reprezentował film konkursowy pt. „Can’t Stop”, którego produkcją i nagraniem zajęła się grupa „Film Crew”.  Zgłoszeń było tak dużo, że organizatorzy zmuszeni byli przesunąć termin ogłoszenia wyników.

        W dniu dzisiejszym nastąpiło ostateczne rozstrzygnięcie, jury podało ranking i … jest wielki sukces!!!.

Film Crew został, wspólnie z pięcioma zespołami z gimnazjów z całego kraju,

laureatem konkursu „Ruszajmy się”!!!

Grupa została wyróżniona – nagrodą w konkursie jest kamera cyfrowa!

       Sukces cieszy, tym bardziej, że ciężka praca uczniów i zaangażowanie zostało docenione po raz kolejny. Przypomnijmy, że w roku 2010 inny film - „Fajnie jest żyć” zrealizowany przez członków Koła, zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Pozytywnie nakręceni” ogłoszonym w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

       „Film Crew” to pseudonim artystyczny grupy uczniów, którzy zaangażowali się do pracy nad filmem. W skład grupy wchodzą (w większości) ubiegłoroczni absolwenci naszej "Czwórki", członkowie Koła Fotograficzno – Filmowego działającego w ostatnich latach w naszej szkole. W działaniach wzięli udział także ich rówieśnicy, koledzy i koleżanki z Zespołu Szkół nr4 oraz z innych miejskich szkół, nawiązano współpracę z instytucjami i przedsiębiorcami działającymi na terenie miasta: MOSiR w Krasnymstawie, Maya Design Studio i Dywizjon LKS.  Pomysłodawcami, realizatorami i aktorami byli uczniowie. Idea była jedna: stworzyć krótki, dynamiczny, spot filmowy prezentujący różne formy aktywności ruchowej, promujący sport, szeroko rozumianą kulturę fizyczną, ciekawe formy wypoczynku.  Zdjęcia realizowane były w Krasnymstawie i okolicach w sierpniu, podczas wakacyjnej przerwy w nauce.

Migawki-z-planu-filmowego_01Migawki-z-planu-filmowego_02Migawki-z-planu-filmowego_03Migawki-z-planu-filmowego_04Migawki-z-planu-filmowego_05Migawki-z-planu-filmowego_06Migawki-z-planu-filmowego_07Migawki-z-planu-filmowego_08Migawki-z-planu-filmowego_09Migawki-z-planu-filmowego_12Migawki-z-planu-filmowego_13Migawki-z-planu-filmowego_14

       Ze względów regulaminowych do konkursu zgłoszona została krótsza wersja filmu. Pełny obraz możecie obejrzeć w naszej szkolnej videogalerii oraz poniżej:

Dim lights

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone