Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Gimnazjaliści Bliżej Marzeń
Wpisany przez Administrator
czwartek, 18 kwietnia 2013 22:42

Laureaci_XI_Konkursu_Filmowego_2      12 kwietnia 2013 r. w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury odbył się finał XI Konkursu Filmowego „Spotkanie z X Muzą – bliżej marzeń”.  Konkurs organizowany jest co roku przez Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Filmowy „Iluzjon” działający przy II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie i Krasnostawskim Domu Kultury.

      Przedsięwzięcie, finansowane jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Urzędu Miasta Krasnystaw i Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie.

     Konkurs ma na celu popularyzowanie idei Dyskusyjnych Klubów Filmowych i Filmoteki Szkolnej, a także szerzenie kultury filmowej wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego i Krasnegostawu oraz zainteresowanie młodzieży środowiskiem lokalnym poprzez sztukę filmową.

     Uczestnicy XI Powiatowego Konkursu Filmowego przygotowali prace w dwóch kategoriach: praca filmowa/fotograficzna/fotokast na temat „Inspiracje Filmoteką Szkolną” i plakat filmowy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do oceny uczniowie złożyli 73 prace. Zostały one nadesłane przez 20 nauczycieli  (9 z gimnazjów, 11 ze szkół ponadgimnazjalnych).

     Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych autorów najciekawszych prac znaleźli się także uczniowie naszego gimnazjum: w kategorii "plakat filmowy" II miejsce w grupie wiekowej uczniów klas gimnazjalnych zajął Norbert Surowiecki z klasy Ia, a wyróżnienia otrzymali: Julia Dąbrowa z kl.Ic , Bartłomiej Krawiec z kl. IIb oraz Ilona Roman z kl. Ia Uczniów przygotowała do konkursu p. Agnieszka Rybczyńska-Manachiewicz. Uczestnicy konkursu otrzymywali dyplomy i nagrody.

Wszystkim autorom nagrodzonych i wyróżnionych prac gratulujemy pomysłowości i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Laureaci_XI_Konkursu_Filmowego_3Laureaci_XI_Konkursu_Filmowego_1

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone