Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Szkolny Turniej Ekologiczny „Woda Źródłem życia”
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 29 kwietnia 2013 20:30

Szkolny_Turniej_Ekologiczny_13     W dniu 26 kwietnia br., w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi odbył się Szkolny Turniej Ekologiczny. Hasło tegorocznego turnieju brzmiało „Woda źródłem życia”. Jak co roku, adresowany był do uczniów klas pierwszych gimnazjum.

     Turniej to dobra okazja do zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią oraz mądrej i ciekawej zabawy.

     Konkurs składał się z następujących części:

- wiedzowej, obejmującej pytania z wiedzy ogólnej, rozpoznawanie symboli ekologicznych oraz symboli parków narodowych, rozpoznawanie gatunków ptaków chronionych,

- literackiej – prezentacja wiersza ułożonego przez klasę na temat „Woda źródłem życia,

- plastycznej – prezentacja plakatu wykonanego przez przedstawicieli klasy,

- pokazu mody ekologicznej,

- sportowej.

    Przedstawiciele poszczególnych klas startowali w wymienionych konkurencjach, a pozostali uczniowie aktywnie ich dopingowali. Wszyscy świetnie się bawili, pogłębiając jednocześnie swoją wiedzę z zakresu ekologii.

    W zmaganiach najlepsi okazali się uczniowie kl. IA, drugie miejsce zajęła kl. IB, a trzecie kl. IC.

    Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Urzędu Miasta uczestnicy turnieju otrzymali wspaniałe nagrody.

    Wszystkim serdecznie gratulujemy wiedzy ekologicznej, umiejętności literackich, plastycznych i sportowych.

A.S.

 

Szkolny_Turniej_Ekologiczny_01Szkolny_Turniej_Ekologiczny_02Szkolny_Turniej_Ekologiczny_03Szkolny_Turniej_Ekologiczny_04Szkolny_Turniej_Ekologiczny_05Szkolny_Turniej_Ekologiczny_06Szkolny_Turniej_Ekologiczny_07Szkolny_Turniej_Ekologiczny_08Szkolny_Turniej_Ekologiczny_09Szkolny_Turniej_Ekologiczny_10Szkolny_Turniej_Ekologiczny_11Szkolny_Turniej_Ekologiczny_12Szkolny_Turniej_Ekologiczny_13Szkolny_Turniej_Ekologiczny_14Szkolny_Turniej_Ekologiczny_15Szkolny_Turniej_Ekologiczny_16Szkolny_Turniej_Ekologiczny_17Szkolny_Turniej_Ekologiczny_18Szkolny_Turniej_Ekologiczny_19Szkolny_Turniej_Ekologiczny_20Szkolny_Turniej_Ekologiczny_21Szkolny_Turniej_Ekologiczny_22Szkolny_Turniej_Ekologiczny_23

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone