Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Podsumowanie konkursów - laureaci
Wpisany przez Administrator
piątek, 24 maja 2013 09:17

Podsumowanie_konkursow_-_1722 maja 2013 roku w sali sejmikowej  Urzędu Miasta Krasnystaw odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych przez Zespół Szkół nr 4 i Zespół Szkół nr 5 pod patronatem burmistrza Krasnegostawu p. Andrzeja Jakubca.


Krasnostawska „Czwórka” była organizatorem następujących konkursów:

„Z polską mową za pan brat”

„Mistrz matematyki”

oraz konkursu frazeologicznego -  „Zagrywka słowna”

Prowadząca spotkanie dyrektor Zespołu Szkół nr 4 p. Alicja Kasprzak –Żeżuła podziękowała panu burmistrzowi za objęcie patronatu nad konkursami i ufundowanie nagród dla uczniów. Podkreśliła, że udział w konkursach jest bardzo ważny, ponieważ pobudza zainteresowania, przygotowuje  do zewnętrznego sprawdzianu i do testów egzaminacyjnych, jest urozmaiceniem zajęć szkolnych i daje, co również nie pozostaje bez znaczenia,  możliwość porównania swojej wiedzy i umiejętności z wiedzą i umiejętnościami rówieśników z innych szkół.

„Mowa dana jest po to, żeby wyrażać myśli” – Lucy Maud Montgomery – tę  sztukę opanowali uczniowie klas III szkoły podstawowej doskonale. Do konkursu „Z polską mową za pan brat” przystąpiło 47 uczniów z różnych szkół powiatu. Komisja  wyłoniła 25 laureatów, którzy z rąk pana burmistrza otrzymali nagrody książkowe:

 1.  
  1. Filip Pitura                                   - Szkoła Podstawowa nr 4 w Krasnymstawie
  2. Alicja Borzęcka                           - Szkoła Podstawowa nr 4 w Krasnymstawie
  3. Zuzanna Wójcik                         - Szkoła Podstawowa w Fajsławicach
  4. Marta Marczewska                     - Szkoła Podstawowa nr 5 w Krasnymstawie
  5. Mateusz Gawiński                     - Szkoła Podstawowa nr 4 w Krasnymstawie
  6. Karol Błaziak                              - Szkoła Podstawowa w Fajsławicach
  7. Adela Kwiecień                          - Szkoła Podstawowa nr 1 w Krasnymstawie
  8. Daria Sawa                                  - Szkoła Podstawowa w Fajsławicach
  9. Patryk Bracha                              - Szkoła Podstawowa nr 4 w Krasnymstawie
  10. Dominika Brzyszko                    - Szkoła Podstawowa nr 4 w Krasnymstawie
  11. Urszula Lasota                            - Szkoła Podstawowa nr 1 w Krasnymstawie
  12. Agnieszka Pezda                        - Szkoła Podstawowa nr 5 w Krasnymstawie
  13. Szymon Błaziak                          - Szkoła Podstawowa w Fajsławicach
  14. Kacper Szkoda                           - Szkoła Podstawowa nr 4 w Krasnymstawie
  15. Szymon Solan                            - Szkoła Podstawowa nr 4 w Krasnymstawie
  16. Zuzanna Ciastoch                     - Szkoła Podstawowa w Izbicy
  17. Marcin Mochniej                        - Szkoła Podstawowa w Siennicy Różanej
  18. Szymon Juściński                     -  Szkoła Podstawowa w Tarnogórze
  19. Adam Lasota                             - Szkoła Podstawowa nr 1 w Krasnymstawie
  20. Mikołaj Buk                                 - Szkoła Podstawowa nr 1 w Krasnymstawie
  21. Natalia Wrona                            - Szkoła Podstawowa nr 4 w Krasnymstawie
  22. Mateusz Pawłowski                  - Szkoła Podstawowa nr 4 w Krasnymstawie
  23. Oliwia Stręfner                           - Szkoła Podstawowa nr 1 w Krasnymstawie
  24. Weronika Kowalczyk                - Szkoła Podstawowa w Siennicy Różanej
  25. Mateusz Niewiadomski           - Szkoła Podstawowa nr 1 w Krasnymstawie

Nauczyciele przygotowujący uczniów otrzymali od burmistrza pamiątkowe dyplomy:

Halina Błaziak, Halina Kalisz, Marzena Grabczak, Renata Nowosad, Anna Ciechańska, Katarzyna Wyszyńska, Jolanta Lewandowska – Giereś, Renata Suryś, Ewa Matysiak, Marzena Krzysztofiak, Barbara Chlebuś, Jolanta Dworucha, Mariola Stasieczek, Jolanta Wołos

 

Konkurs ”Mistrz matematyki” w tym roku szkolnym odbył się po raz siedemnasty w kategorii szkoła podstawowa i gimnazjum. Udział wzięło 72 uczniów z 4 miejskich szkół. Laureatami zostali:

ze szkoły podstawowej:

w kategorii klas IV

Maria  Bojarczuk przygotowana  przez panią Elżbietę Jarocką

 

w kategorii klas V  :

Maciej Kowalczyk przygotowany  przez panią Teresę Podgórniak

Filip Tarajko przygotowany przez panią Renatę Burdan

Paulina Pawlas, przygotowana przez panią Renatę Burdan

 

w kategorii klas VI:

Michał Szyszkowski przygotowany  przez panią Teresę  Podgórniak

 

z gimnazjum:

w kategorii klas I:

Aleksandra Zielińska przygotowana  przez panią Teresę Laskowską

 

w kategorii klas II

Szymon Antoniak przygotowany przez panią Marzenę  Bas

 

w kategorii klas III

Rafał  Bojarczuk przygotowany  przez panią Teresę Laskowską

Natalia Dzida przygotowana  przez panią Teresę Laskowską

 

Różne łamigłówki frazeologiczne stanowiły sedno konkursu  „Zagrywka słowna”, którego laureatami zostali:

 1. Michał Bobryk                    - Zespół Szkół nr 1 w Krasnymstawie
 2. Ewelina Repeć                 - Zespół Szkół nr 1 w Krasnymstawie
 3. Katarzyna Matysiak          - Zespół Szkół nr 1 w Krasnymstawie
 4. Natalia Dzida                    - Zespół Szkół nr 4 w Krasnymstawie
 5. Natalia Wójcik                  - Zespół Szkół nr 4 w Krasnymstawie

Wyróżnienia:

 1. Justyna Ciechańska          - Zespół Szkół nr 5 w Krasnymstawie
 2. Izabela Stasiuk                   - Zespół Szkół nr 4 w Krasnymstawie
 3. Aleksandra Szymczyk        - Zespół Szkół nr 1 w Krasnymstawie

Nauczyciele przygotowujący uczniów:

Edyta Pajura, Barbara Grzegorzewska, Anita Iwanicka – Kulibab, Sylwia Szymańska, Monika Skrzypa, Elżbieta Wrzyszcz.

Na zakończenie swojego wystąpienia dyrektor Zespołu Szkół nr 4 p. Alicja Kasprzak – Żeżuła jeszcze raz bardzo serdecznie pogratulowała wszystkim uczniom, którzy dowiedli, że zawsze warto rozwijać swoje zainteresowania.

W dalszej części spotkania głos zabrała dyrektor Zespołu Szkół nr 5 p. Justyna Haładyj i  podsumowała konkurs fizyczno-chemiczny „Wiem więcej’, który w tym roku odbył się po raz pierwszy. Laureatami zostali:

W kategorii klas I  gimnazjum:

 1. Aleksandra Zielińska – Zespół Szkół nr 4
 2. Kamil Dzida – Zespół Szkół nr 5
 3. Ilona Roman - Zespół Szkół nr 4

W kategorii klas II gimnazjum:

 1. Szymon Antoniak -      Zespół Szkół nr 5
 2. Piotr Pawelski - Zespół Szkół nr 4
 3. Anna Rudnik – Zespół Szkół nr 5

W kategorii klas III gimnazjum:

 

 1. Rafał Bojarczuk- Zespół Szkół nr 4
 2. Monika Bochyńska – Zespół Szkół nr 5
 3. Maciej Sypetkowski – Zespół Szkół nr 1

Wszyscy  uczniowie otrzymali od p. burmistrza  bardzo atrakcyjne nagrody.

Na zakończenie głos zabrał burmistrz Krasnegostawu – p. Andrzej Jakubiec, który pogratulował uczniom wiedzy, zapału do pracy, a nauczycielom podziękował za trud przygotowania regulaminów i przeprowadzenie konkursów oraz przygotowanie do nich  uczniów.  Zwracając się do uczniów powiedział, że samorząd miasta cieszy się, iż uczniowie podejmują trud rywalizacji, często kosztem wolnego czasu i dodatkowego stresu. Swoje wystąpienie zakończył niezwykle pouczającym przysłowiem:

Wiedza - to majątek, którego złodziej nie ukradnie, ale i którego w spadku się nie otrzymuje”.

Dedykację dla wszystkich laureatów stanowiła część artystyczna przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół nr 4 pod kierunkiem pana Leszka Darmochwała.

Podsumowanie_konkursow_-_01Podsumowanie_konkursow_-_02Podsumowanie_konkursow_-_03Podsumowanie_konkursow_-_04Podsumowanie_konkursow_-_05Podsumowanie_konkursow_-_06Podsumowanie_konkursow_-_07Podsumowanie_konkursow_-_08Podsumowanie_konkursow_-_09Podsumowanie_konkursow_-_10Podsumowanie_konkursow_-_11Podsumowanie_konkursow_-_12Podsumowanie_konkursow_-_13Podsumowanie_konkursow_-_14Podsumowanie_konkursow_-_15Podsumowanie_konkursow_-_16Podsumowanie_konkursow_-_17Podsumowanie_konkursow_-_18Podsumowanie_konkursow_-_19Podsumowanie_konkursow_-_20Podsumowanie_konkursow_-_21Podsumowanie_konkursow_-_22Podsumowanie_konkursow_-_23Podsumowanie_konkursow_-_24Podsumowanie_konkursow_-_25Podsumowanie_konkursow_-_26Podsumowanie_konkursow_-_27Podsumowanie_konkursow_-_28Podsumowanie_konkursow_-_29Podsumowanie_konkursow_-_30Podsumowanie_konkursow_-_31Podsumowanie_konkursow_-_32Podsumowanie_konkursow_-_33Podsumowanie_konkursow_-_34Podsumowanie_konkursow_-_35Podsumowanie_konkursow_-_36Podsumowanie_konkursow_-_37Podsumowanie_konkursow_-_38Podsumowanie_konkursow_-_39Podsumowanie_konkursow_-_40Podsumowanie_konkursow_-_41Podsumowanie_konkursow_-_42Podsumowanie_konkursow_-_43Podsumowanie_konkursow_-_44Podsumowanie_konkursow_-_45Podsumowanie_konkursow_-_46Podsumowanie_konkursow_-_47Podsumowanie_konkursow_-_48Podsumowanie_konkursow_-_49Podsumowanie_konkursow_-_50Podsumowanie_konkursow_-_51Podsumowanie_konkursow_-_52Podsumowanie_konkursow_-_53Podsumowanie_konkursow_-_54Podsumowanie_konkursow_-_55Podsumowanie_konkursow_-_56Podsumowanie_konkursow_-_57

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone