Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Najlepsi wśród najlepszych… podsumowanie konkursów przedmiotowych
Wpisany przez Administrator
sobota, 01 czerwca 2013 16:51
 Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_08Wiedzę możemy zdobywać od innych,

ale mądrości musimy nauczyć się sami.

A. Mickiewicz

 

      24 maja ( piątek) 2013 roku w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbyła się uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych. Celem tej podniosłej gali było uhonorowanie laureatów konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, dyplomami oraz nagrodami książkowymi.

    Pan Krzysztof Babisz pragnął również podziękować nauczycielom i dyrektorom szkół za trud i zaangażowanie, jakie włożyli w przygotowanie olimpijczyków. Gośćmi byli : prof. dr. hab. Krzysztof Narecki prorektor ds. studenckich KUL-u, prorektorzy lubelskich uczelni, przedstawiciele władz samorządowych, Kurii Metropolitalnej w Lublinie, związków zawodowych oraz instytucji pożytku publicznego.

    Uroczystość została podzielona na dwie części. Część pierwsza rozpoczęła się o godz. 9:00 występem chóru Tibi Papa z Gimnazjum nr 15 w Lublinie. Następnie odbyło się wręczanie nagród laureatom wielokrotnym ze szkół  podstawowych, później laureatom pojedynczym szkół podstawowych.  Naszą szkołę godnie reprezentował Michał Szyszkowski – laureat konkursu historycznego. Jako trzeci nagród doczekali się laureaci gimnazjalnych konkursów językowych, a jako ostatni laureaci i wyróżnieni w VIII Wojewódzkim Konkursie Papieskim.

    Część druga zaczęła się kilkanaście minut po godzinie dwunastej. Jako pierwsza wystąpiła Patrycja Gliwka prezentując swój popis krasomówczy. Potem na scenę wbiegł Zespół Tańca Ludowego "Mały Głusk". Następnie odbyło się wręczanie nagród laureatom konkursów gimnazjalnych oraz podziękowanie nauczycielom i dyrektorom szkół za zaangażowanie w pracę z młodzieżą. Naszą szkołę reprezentowali:

Natalia Dzida – laureatka konkursu polonistycznego

Rafał Bojarczuk- laureat konkursu fizycznego i chemicznego

Bartłomiej Stachyra- laureat konkursu chemicznego

    Podziękowania otrzymała Pani Alicja Kasprzak – Żeżuła – dyrektor szkoły oraz nauczyciele przygotowujący do konkursu,Panie: Marta Cięciera, Alicja Skiba, Anita Iwanicka- Kulibab oraz Pan Marian Tymicki.

    Duże wrażenie zrobił na mnie występ laureatki aż sześciu konkursów przedmiotowych - Patrycji Gliwki, która przemówiła do nas językiem wyszukanym i eleganckim. Warto było uczestniczyć w takiej uroczystości, chociażby ze względu na zorientowanie się, ilu uczniów sięga po najwyższe tytuły w województwie, jak i możliwość posiedzenia w prawdziwej sali wykładowej, w której kto wie, może za parę lat zbierzemy się jako studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

Bartłomiej Stachyra- uczeń kl. III b gimn.

Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_01Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_02Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_03Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_04Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_06Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_07Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_08Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_09Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_10Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_11Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_12Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_13Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_14Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_15Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_16Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_17Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_18Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_19Nasi_laureaci_w_Lublinie_-_20

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone