Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Mówić pięknie…wierszem…
Wpisany przez Administrator
piątek, 07 czerwca 2013 13:12

Konkurs_recytatorski_-_19„Poez­ja to bar­dzo miły rodzaj przes­trze­ni,
w której każdy może zna­leźć swo­je miejsce”

 

 

      27 maja 2013r. w Sali Sejmikowej Urzędu Miasta odbył się XII  Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III szkoły podstawowej, zorganizowany przez Zespół Szkół nr 5 w Krasnymstawie. Współorganizatorem i fundatorem nagród był Burmistrz Krasnegostawu pan Andrzej Jakubiec. Głównym przesłaniem konkursu było propagowanie twórczości literackiej polskich poetów piszących dla dzieci oraz rozwijanie zainteresowań poetyckich i recytatorskich wśród najmłodszych.

    W poprzednich latach przedmiotem recytacji były wiersze wybranego poety albo wiersze tematyczne. W tegorocznym konkursie organizatorzy pozostawili dowolność w wyborze autora i tematyki wiersza ze wskazaniem na twórczość Juliana Tuwima. Dzieci recytowały najbardziej ulubione utwory.

   Małym recytatorom przysłuchiwało się  jury w składzie: pani Joanna Borecka-Hryniewicz, pani Elżbieta Patyk i pani Ewa Adamczuk. Jury oceniało interpretację utworu, poprawność i ekspresję prezentacji oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wyłoniło 9 laureatów i przyznało 3 wyróżnienia. Wśród najlepszych byli również uczniowie naszej szkoły.

W kategorii klas pierwszych:

II m.– Gabriela Kwiatkowska kl. I B - opiekun – pani Małgorzata Wróbel

III m. – Adrian Knap kl. I B - opiekun -  pani Małgorzata Wróbel

W kategorii klas drugich:

I m. – Michał Szymoniak kl. II A - opiekun –  pani Barbara Chlebuś
II m. – Adrianna Dras  kl. II B - opiekun – pani Jolanta Dworucha
III m. –Aleksandra Kołodziejczyk kl. II B -  opiekun – pani Jolanta Dworucha


W kategorii klas trzecich:

Wyróżnienie otrzymała Alicja Borzęcka kl. III A - opiekun – pani Mariola Stasieczek

 

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, które wręczył Burmistrza Miasta pan Andrzej Jakubiec  oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 pani Justyna Haładyj.

MW

Konkurs_recytatorski_-_01Konkurs_recytatorski_-_02Konkurs_recytatorski_-_03Konkurs_recytatorski_-_04Konkurs_recytatorski_-_05Konkurs_recytatorski_-_06Konkurs_recytatorski_-_07Konkurs_recytatorski_-_08Konkurs_recytatorski_-_09Konkurs_recytatorski_-_10Konkurs_recytatorski_-_11Konkurs_recytatorski_-_12Konkurs_recytatorski_-_13Konkurs_recytatorski_-_14Konkurs_recytatorski_-_15Konkurs_recytatorski_-_16Konkurs_recytatorski_-_17Konkurs_recytatorski_-_18Konkurs_recytatorski_-_19Konkurs_recytatorski_-_20Konkurs_recytatorski_-_21Konkurs_recytatorski_-_22Konkurs_recytatorski_-_23Konkurs_recytatorski_-_24Konkurs_recytatorski_-_25Konkurs_recytatorski_-_26

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone