Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

53. POKAZY Z FIZYKI
Wpisany przez Administrator
czwartek, 20 września 2012 09:42

 umcs        W dniu 14 września 2012 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 53. Pokazach z Fizyki. Pokazy zostały zorganizowane przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

           Z Krasnegostawu wyjechaliśmy punktualnie o 8. 30 i  około 10-tej byliśmy w Lublinie. Najpierw skierowaliśmy się na UMCS, gdzie zwiedziliśmy wnętrze Instytutu Fizyki oraz miasteczko akademickie.  Następnie udaliśmy się na pokazy. Odbywały się one w dwóch aulach i były podzielone na cztery części: Elektromagnetyzm, Fizyka cieczy, Fizyka ludzkiego ciała i Optyka codzienna. Pokazy były prowadzone w interesujący i zrozumiały dla nas sposób. Okazało się, że   naukowe doświadczenia i eksperymenty mogą być naprawdę ciekawe.

         Gdy już nasze umysły zostały napełnione wiedzą postanowiliśmy napełnić nasze żołądki. Pojechaliśmy do  galerii handlowej Lublin Plaza. Teraz już wszyscy byli zadowoleni, nawet ci, którzy nie są orłami z fizyki.

         Do Krasnegostawu wróciliśmy ok. godziny 16, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Mam nadzieję, że zdobyta w ten sposób wiedza przyda nam się w szkole, na lekcjach fizyki i nie tylko.

Oprac.: Izabela Stasiuik

Pokazy_z_fizyki_01Pokazy_z_fizyki_02Pokazy_z_fizyki_03Pokazy_z_fizyki_04Pokazy_z_fizyki_05Pokazy_z_fizyki_06Pokazy_z_fizyki_07Pokazy_z_fizyki_08Pokazy_z_fizyki_09Pokazy_z_fizyki_10Pokazy_z_fizyki_11Pokazy_z_fizyki_12Pokazy_z_fizyki_13Pokazy_z_fizyki_14Pokazy_z_fizyki_15

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone