… bliżej niż myślisz!
środa, 10 października 2012 17:20

Blizej_niz_myslisz_1       Tradycja i kultura 60 krajów świata; narodowa muzyka i tańce na żywo, degustacje specjałów regionalnych, spotkania ze znajomymi podróżnikami, konkursy z nagrodami – to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakich mogli doświadczyć uczestnicy XX Międzynarodowych Targów Turystycznych, które odbyły się w ostatni weekend września w Warszawie. Na tej podróżniczej imprezie nie mogło zabraknąć grupy uczniów z Zespołu Szkół nr 4 w Krasnymstawie, albowiem już tradycją stał się coroczny „wyjazd na targi”.

Ze względu na jubileusz tegoroczna impreza obchodzona była wyjątkowo uroczyście. Uczestnicy mogli pozyskać mapy przydatne podczas wypraw górskich czy wyjazdów wypoczynkowych, broszury, plakaty, informacje
o krajach na nośnikach CD i DVD oraz promocyjne gadżety. Przy stoisku Groupon uczniowie wzięli udział w konkursie na zgadywanie stolic na podstawie zdjęć wyświetlanych na ekranie. Z powodzeniem! Wszyscy wygrali firmowe koszulki. Zimowym akcentem na targach były pokazy jazdy na nartach i snowboardzie na symulatorze oraz prezentacja jednej z najnowocześniejszych na świecie kolejek linowych.

By pozostać w sportowym klimacie, na trasie wycieczki znalazł się również stadion narodowy. To była frajda nie tylko dla chłopców. I nic nie umniejszy tego, iż brakowało na nim trawy i piłkarzy (trwały przygotowania do 34. Maratonu Warszawskiego), to i tak wrażenie pozostanie niezapomniane.

By dzień należał do udanych, czasem wystarczy po prostu wyjść z domu, czasem wyruszyć gdzieś dalej, kiedy indziej poświęcić wiele cennych chwil, aby odnaleźć swoją drogę na szlaku życia. Zasmakować w tym, co dobre, co dla nas. Wszędzie jest bliżej, niż nam się wydaje. To kwestia zaangażowania. Słynna podróżniczka Beata Pawlikowska – gość XX TT Warsaw, tak określiła podróże: „Kiedy wyruszam na samotną wyprawę, chcę się wtopić w otoczenie. Nie jadę tam, gdzie wszyscy. Nigdy nie wynajmuję samochodu. Nie zwiedzam zabytków, nie oglądam pomników, nie zatrzymuję się w popularnych hotelach.
Ja wsiąkam.
” Pełne, świadome uczestnictwo. Klucz do zrozumienia życia…

MS