Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Powitanie zimy z historią miłosną w tle
Wpisany przez Administrator
środa, 16 stycznia 2013 20:24

Powitanie_zimy_12     29 listopada 2012 r. odbył się wyjazd do Lublina. Celem wyjazdu było obejrzenie przez gimnazjalistatów z Zespołu Szkól nr 4 spektaklu teatralnego pt. "Romeo i Julia" oraz zabawy na lodowisku ICE MANIA..

   

     28  uczestników wycieczki wraz z opiekunami panią Elwirą Tubilewicz i panią Iwoną Grzywna przez godzinę sprawdzało swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Były popisy indywidualne i grupowe. Upadkom i piruetom towarzyszyło mnóstwo śmiechu i wysiłku, by utrzymać właściwą sylwetkę.

     Zmęczeni i głodni odwiedziliśmy CENTRUM HANDLOWE  PLAZA, gdzie szybko zregenerowaliśmy siły.

    Po krótkim spacerze przez miasteczko uniwersyteckie dotarliśmy do Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie Krakowska Agencja Artystyczna zorganizowała spektakl teatralny na podstawie sztuki Wiliama Szekspira pt. „Romeo i Julia”. Teatr Nowy ze Słupska zaprezentował sztukę o dynamicznym przekładzie Stanisława Barańczaka. Widzów w każdym wieku zachwycał pełen humoru język, piękne „epokowe” stroje w tonacji czarno-białej oraz wartka akcja. Sceny następowały po sobie w sposób niemal filmowy. Ten sposób przybliżył gimnazjalistom trudną lekturę i zachęcił do czytania. Niesamowity nastrój tworzyła gra światłocieni upodabniająca scenę do planszy szachowej. Napięta zmieniająca się akcja zaspokoiła oczekiwania najbardziej wymagającego widza.

     Na zakończenie przedstawienia długo rozbrzmiewały gromkie brawa.

     Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do Krasnegostawu z pomysłami na kolejne wyprawy łączące w sobie ucztę duchową i aktywny zimowy wypoczynek.

     Taki wyjazd to świetny sposób na integrację szkolnego zespołu, obcowanie z kulturą i atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu.

Powitanie_zimy_01Powitanie_zimy_02Powitanie_zimy_03Powitanie_zimy_04Powitanie_zimy_05Powitanie_zimy_06Powitanie_zimy_07Powitanie_zimy_08Powitanie_zimy_09Powitanie_zimy_10Powitanie_zimy_11Powitanie_zimy_12Powitanie_zimy_13Powitanie_zimy_14Powitanie_zimy_15Powitanie_zimy_16Powitanie_zimy_17Powitanie_zimy_18Powitanie_zimy_19

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone