Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Naukowo i sportowo
Wpisany przez Administrator
piątek, 22 marca 2013 09:37

Na_pokazach_w_Lublinie_1      Dnia 11 marca 2013r. klasa Ib wraz z opiekunami p. Alicją Skibą i p. Jadwigą Skrzypek uczestniczyła w wycieczce do Lublina. Głównymi atrakcjami wyjazdu były szaleństwa na lodowisku oraz pokazy z chemii zorganizowane przez Wydział Chemii UMCS.

     Punktualnie o 8.30 wyjechaliśmy z Krasnegostawu i o 9.30 byliśmy już na lodowisku. Wszyscy z ochotą założyli łyżwy i zaczęło się zimowe szaleństwo. Okazało się, że wśród uczestników znalazło sie kilku świetnych łyżwiarzy.
Ci, którzy pierwszy raz byli na lodowisku, również świetnie sobie radzili. Zabawa była wyśmienita i z żalem opuszczaliśmy "ICEMANIĘ".

     Po szaleństwach na łyżwach udaliśmy się na UMCS. Zwiedziliśmy miasteczko akademickie (nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia pod pomnikiem Marii Curie Skłodowskiej). Następnie udaliśmy się na pokazy. Obejrzeliśmy szereg interesujących doświadczeń, m.in.: kolorowe roztwory, barwne osady, otrzymywanie atramentu, ognisko bez zapałek, srebrna bombka, strzelający cukier czy silnik odrzutowy. Pokazy były prowadzone w interesujący i zrozumiały dla nas sposób. Okazało się, że naukowe doświadczenia i eksperymenty mogą być naprawdę ciekawe.

    Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w Galerii Handlowej "PLAZA". Chwilę po nim, bo około godziny 15.00 wsiedliśmy do autobusu. W Krasnymstawie pojawiliśmy się o 16.00.

    Ta wycieczka na pewno zapadnie w naszej pamięci. Połączenie rozrywki i nauki w jedno to bardzo dobre rozwiązanie i nasza klasa jeszcze nie raz z niego skorzysta.

 

Aleksandra Zielińska i Izabela Stasiuk kl.Ib

Na_pokazach_w_Lublinie_1Na_pokazach_w_Lublinie_2Na_pokazach_w_Lublinie_3Na_pokazach_w_Lublinie_4Na_pokazach_w_Lublinie_5Na_pokazach_w_Lublinie_6Na_pokazach_w_Lublinie_7Na_pokazach_w_Lublinie_8Na_pokazach_w_Lublinie_9

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone