Szkolne Koło Ligii Ochrony Przyrody odkrywa tajemnice lasu
wtorek, 28 maja 2013 13:03
SKLOP_02      20 maja uczniowie z klasy VA należący do Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody wyjechali na zajęcia terenowe do lasu w Niemienicach. Najpierw spotkali się z panem leśniczym, który przypomniał o zasadach zachowania się w lesie i funkcjach  lasu.
Następnie rozpoczęli wędrówkę wzdłuż ścieżki przyrodniczo- dydaktycznej do sztucznego zbiornika wodnego. Po drodze pan leśniczy pokazywał uczniom różne gatunki drzew, uczył rozpoznawać je po liściach, opowiadał jak sadzi się nowy drzewostan, jakie żyją zwierzęta, wspólnie poznawali tajemnice lasu…

Po leśnym spacerze młodzi odkrywcy urządzili ognisko z pieczeniem kiełbasek. Na koniec rozpoczęły się zabawy w podchody. Wszyscy miło spędzili czas. Niestety wkrótce musieli pożegnać piękny las i wyruszyć w drogę powrotną.

Aleksandra i Maciej Kowalczyk

SKLOP_01SKLOP_02SKLOP_03SKLOP_04SKLOP_05SKLOP_06SKLOP_07SKLOP_08SKLOP_09SKLOP_10