Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

IA i IB w Janowie..czyli trochę nauki, trochę zabawy
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 17 czerwca 2013 10:44

Z_wycieczka_w_Janowie_-_22       3 i 4 czerwca 2013 roku klasy IA i IB wraz z wychowawczyniami p. Joanną Kurek, p. Alicją Skibą oraz nauczycielem wychowania fizycznego p. Grzegorzem Madeją uczestniczyły w zielnej szkole w Janowie Lubelskim. Miała ona na celu zintegrowanie obu klas oraz połączenie nauki ze sportem i zabawą.

    

      Z Krasnegostawu wyjechaliśmy o godzinie 8.00, a już około 9.30 wysiadaliśmy z autobusu z uśmiechami na twarzy. Każdy z nas wiedział, że to początek przygody, przygody, która zapadnie w naszej pamięci na bardzo długo. Zakwaterowaliśmy się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej, a następnie udaliśmy się do Rezerwatu Imielty Ług, gdzie spacerowaliśmy w okolicach jeziora. Tam oglądaliśmy dość rzadkie okazy przyrody, m.in. wełniankę, żurawinę, kosaćce czy grzybienie białe. Następnym punktem naszej wycieczki były odwiedziny u garncarza w Łążku, gdzie dowiedzieliśmy się, jak ulepić gliniane naczynia. Każdy mógł stworzyć własny garnek czy doniczkę.

     Po obiedzie kolejną atrakcją, jaka na nas czekała,  był przejazd terenówkami po lesie wokół zalewu. Strome zjazdy, błoto, górki... Obie klasy zgodnie stwierdziły, że to był nie lada wyczyn. Następnie po wspólnym biesiadowaniu przy ognisku chwyciliśmy piłki i rozpoczęliśmy gry sportowe. Ziemniak, berek, odbijanie piłki to tylko kilka z nich. Niestety jednak nadszedł czas na  koniec ogniska i musieliśmy wrócić do Ośrodka. W dobrych humorach udaliśmy się do pokoi.

    Po krótkim odpoczynku uczestniczyliśmy w lekcji, która miała na celu promowanie kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" i "Trzymaj Formę" na temat asertywności oraz zdrowego odżywiania. Podczas wykładu odbyły sie różne konkursy, nagradzane atrakcyjnymi upominkami. Około godziny 21.30 rozeszliśmy się do swoich pokoi, a nocy nie zapomnimy do końca życia... ;)

   Drugiego dnia obudziliśmy sie o 7 rano. Po porannej toalecie udaliśmy się na pyszne śniadanie. Niestety po nim nadszedł czas na pakowanie i opuszczenie Ośrodka. Na szczęście nie żegnaliśmy się jeszcze z Janowem. Rano zwiedzaliśmy wystawę przyrodniczą Lasów Janowskich przedstawiającą ich faunę i florę, następnie odwiedziliśmy stado koników biłgorajskich, Porytowe Wzgórze - miejsce jednej z największych bitew partyzanckich oraz drewniany kościół w Momotach. Ostatnim punktem zielonej szkoły był park linowy. Tylko odważni uczniowie zdecydowali się po nim wspinać, a nielicznym udało się go ukończyć.

    Do Krasnegostawu wróciliśmy około godziny 17.30…… zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Nikt z nas nie żałuje tego wyjazdu. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach również będą organizowane takie wycieczki.

Aleksandra Zielińska z kl. IB i Patrycja Żydek z kl. IA

 

Z_wycieczka_w_Janowie_-_01Z_wycieczka_w_Janowie_-_02Z_wycieczka_w_Janowie_-_03Z_wycieczka_w_Janowie_-_04Z_wycieczka_w_Janowie_-_05Z_wycieczka_w_Janowie_-_06Z_wycieczka_w_Janowie_-_07Z_wycieczka_w_Janowie_-_08Z_wycieczka_w_Janowie_-_09Z_wycieczka_w_Janowie_-_10Z_wycieczka_w_Janowie_-_11Z_wycieczka_w_Janowie_-_12Z_wycieczka_w_Janowie_-_13Z_wycieczka_w_Janowie_-_14Z_wycieczka_w_Janowie_-_15Z_wycieczka_w_Janowie_-_16Z_wycieczka_w_Janowie_-_17Z_wycieczka_w_Janowie_-_18Z_wycieczka_w_Janowie_-_19Z_wycieczka_w_Janowie_-_20Z_wycieczka_w_Janowie_-_21Z_wycieczka_w_Janowie_-_22Z_wycieczka_w_Janowie_-_23Z_wycieczka_w_Janowie_-_24Z_wycieczka_w_Janowie_-_25Z_wycieczka_w_Janowie_-_26Z_wycieczka_w_Janowie_-_27Z_wycieczka_w_Janowie_-_28Z_wycieczka_w_Janowie_-_29Z_wycieczka_w_Janowie_-_30

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone