Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

szczudla_plakat

Warsztaty Kuglarskie i szczudlarskie:

Termin:

8 września: 16.00-18.00

9 września: 12.00-14.00 i 16.00-18.00

 10-14 września:  17.00- 19.00

Miejsce: na Rynku Miejskim

                    Program warsztatów kuglarskich obejmuje naukę chodzenia na szczudłach klasycznych (trzymanych w rękach), naukę chodzenia na szczudłach wyczynowych (przypinanych do nóg), żonglowanie kijem, piłeczkami i flagami, gry i zabawy. Jeżeli pogoda pozwoli zajęcia odbywać się będą na powietrzu i przyjmą formę pikniku podczas którego można się szkolić, wymieniać umiejętnościami i szlifować formę. Bardzo możliwe, że na koniec cyklu spotkań osoby uczestniczące w warsztacie wezmą udział w paradzie połączonej z pokazem zdobytych umiejętności. Celem zajęć jest nauka i doskonalenie umiejętności kuglarskich, rozwój inicjatyw lokalnych, wspólna zabawa.

ZAPRASZAMY WSZYSKICH CHĘTNYCH UCZNIÓW Z NASZEJ SZKOŁY!

 

Projekt „TUTAJ” w Krasnymstawie

 Krasnostawski Dom Kultury został partnerem Stowarzyszenia Praktyków Kultury działającego we współpracy ze Stowarzyszeniem Era Nowe Horyzonty, przy projekcie „TUTAJ” współfinansowanym z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt polega na przeprowadzeniu warsztatów animacji kultury w sześciu miejscowościach, mieszczących się na terenach przygranicznych. Warsztaty będą się koncentrować wokół historii lokalnych, tożsamości, opowieści biograficznych mieszkańców. W każdej miejscowości zostanie zorganizowany finał, a opowieści zostaną zebrane w publikacji multimedialnej. Projekt realizowany jest we współpracy z lokalnymi, samorządowymi ośrodkami kultury, odpowiada na ich potrzeby, zachęca do traktowania kultury jako narzędzia zmiany społecznej, budowania potencjału społecznego.

W Krasnymstawie projekt „Tutaj” będzie realizowany w dniach 8-14 września 2012 r.

Na projekt składają się następujące warsztaty:

  1. Warsztaty Kuglarskie i szczudlarskie (patrz info powyżej).
  2. Historie miejskie:

Termin:  W dniach 10-14 września: w godzinach 17.00-19.00

Miejsce: Ratusz Miejski

Punktem wyjścia są wątki autobiograficzne uczestników. Chcemy się zająć pamięcią, przekazywaniem doświadczeń, wspomnień, rozwijaniu języka opowiadania i rozumienia. Jednocześnie zależy nam na odkrywaniu potencjału miejsca, lokalnych inicjatyw, indywidualnych pasji i niezwykłości. W rezultacie działań powstanie  multimedialna pocztówka z Krasnegostawu.

       3.  Rapu:

Termin:  W dniach 10-14 września: w godzinach 17.00-19.00

Miejsce: Ratusz Miejski

Warunkiem przeprowadzenia warsztatów będzie zebranie przynajmniej 4-osobowej grupy, gdzie każdy z uczestników przyniesie 8 wersów tekstu luźno związanego z Krasnymstawem (historie ważnych miejsc, bliskich ludzi, tekstów o rzeczach wyjątkowych w Krasnymstawie i tych, które dobrze byłoby zmienić).

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone