Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Integracja na ludowo
Wpisany przez Administrator
piątek, 26 października 2012 21:21
Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_05        W dniu 25 października  2012 roku  w naszej szkole miała miejsce cykliczna  impreza integracyjna,  która w tym roku odbyła się  pod hasłem „To i owo na ludowo…”.

      W spotkaniu udział wzięły dzieci z oddziału integracyjnego   Przedszkola  nr 6 „Za żywopłotem”  im. Marii Kownackiej, dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno–Terapeutycznego dla Niepełnosprawnych w Krasnymstawie, uczniowie z  klas  integracyjnych  Zespołu Szkół Nr 1, Zespołu Szkół nr 5, oraz uczniowie klas integracyjnych: I c i  II c gimnazjum  Zespołu Szkół Nr 4 wraz  z wychowawcami.

Imprezę prowadziła p. Anna Mazurek. Uroczystość zaszczycił swą osobą Burmistrz Krasnegostawu - pan Andrzej Jakubiec, a także dyrektorzy placówek - panie: Justyna Haładyj,  Danuta Droszcz, Izabela Sawa.

        Impreza nie byłaby tak udana, gdyby nie obecność przemiłych gości - lokalnych przedstawicieli twórczości  ludowej, pań:  Marii Gleń i Krystyny Kobylańskiej oraz pana Jerzego Parzymiesa.

      Głównym celem spotkania było: kultywowanie i promocja sztuki ludowej oraz rozwijanie zainteresowań twórczością i różnorodnością technik ludowych, poznawanie ginących zawodów, czerpanie radości ze wspólnej zabawy, wzmacnianie wiary we własne możliwości, środowiskowa prezentacja grup, a także wspomaganie procesu naturalnej integracji dzieci i młodzieży.

        Spotkanie rozpoczęła p. dyrektor Alicja Kasprzak - Żeżuła, która  serdecznie przywitała wszystkich gości oraz  grupy wraz z opiekunami i życzyła wszystkim wesołej zabawy oraz wyśmienitego humoru.

        Impreza miała charakter zabawy integracyjnej. Wszystkie grupy uczestniczące  w spotkaniu zaprezentowały się w ludowych  konkurencjach: znajomość przysłów i zwyczajów ludowych, odgadywanie  ginących zawodów na podstawie rekwizytów, rozpoznawanie dawnych sprzętów i narzędzi. W konkurencji „Jestem twórcą ludowym” dzieci wykonywały wycinanki i kwiaty oraz ozdabiały deski motywami ludowymi.   Najbardziej emocjonujące były konkurencje, w których trzeba było wykazać się zręcznością:  „rzut kaloszem do celu”, „pracowite pszczółki” , „dojenie krowy” oraz „ujarzmianie byka” . Elementem integrującym uczestników zabawy była nauka krakowiaka pod kierunkiem pani Krystyny Kobylańskiej przy akompaniamencie pana Jerzego Parzymiesa.  Uczestnicy imprezy zaprezentowali swoje talenty wokalne śpiewając ludowe piosenki. Kulminacyjnym punktem programu był pokaz mody „strachów na wróble”.

       Całą imprezę swoimi występami  „na ludowa nutę” uatrakcyjniali: pani Krystyna Kobylańska wraz z panem Jerzym Parzymiesem – artyści, animatorzy kultury ludowej.

       Spotkanie upłynęło w ciepłej, miłej atmosferze oraz dostarczyło wielu pozytywnych przeżyć. Dzieci i młodzież świetnie się bawiły, każda z grup otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe.

       Sponsorami nagród dla uczestników imprezy byli: Urząd Miasta w Krasnymstawie oraz OSM Krasnystaw, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

       Imprezę integracyjną pod kierunkiem pani Renaty Kwiecień przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół nr 4: Jadwiga Skrzypek, Ewelina Głuchowska, Piotr Galiński i Elwira Tubilewicz.

Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_01Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_02Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_03Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_04Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_05Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_06Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_07Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_08Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_09Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_10Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_11Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_12Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_13Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_14Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_15Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_16Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_17Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_18Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_19Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_20Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_21Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_22Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_23Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_24Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_25Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_26Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_27Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_28Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_29Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_30Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_31Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_32Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_33Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_34Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_35Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_36Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_37Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_38Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_39Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_40Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_41Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_42Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_43Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_44Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_45Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_46Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_47Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_48Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_49Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_50Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_51Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_52Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_53Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_54Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_55Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_56Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_57Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_58Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_59Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_60Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_61Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_62Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_63Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_64Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_65Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_66Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_67Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_68Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_69Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_70Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_71Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_72Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_73Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_74Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_75Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_76Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_77Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_78Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_79Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_80Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_81Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_82Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_83Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_84Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_85Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_86Impreza_integracyjna_-_To_i_owo_na_ludowo_87

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone