Teatralny tydzień w „Czwórce”
poniedziałek, 19 listopada 2012 14:52

Teatr_1       Uczniowie wszystkich klas Zespołu Szkół nr 4 mieli niebywałą okazję uczestniczyć w artystycznej uczcie. Oferta Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia skierowana była do każdej grupy wiekowej.

W Krasnostawskim Domu Kultury najmłodsi obejrzeli spektakl pt.: „Zaczarowany świat braci Grimm”, który przybliżył młodym widzom baśniowe opowieści o znanych bohaterach książek. Grupa uczniów klas IV – VI wyruszyła na spotkanie ku nowej przygodzie z Tomkiem Sawyerem – sympatycznym bohaterem lektury.

Nie rozumie Polski ten, kto nie wsłuchuje się
w głos polskiej literatury…

Gimnazjaliści obejrzeli inscenizację „Słowiańska dusza, czyli Polaków portret własny”, której twórcy dali spojrzenie na współczesne czasy przez „pryzmat rodzimej literatury”. Aktorzy starali się ukazać, na ile wierność tradycji i obyczajom stanowi o naszej narodowej odrębności, jak fenomen polskości wygląda dziś. Źródła i inspiracje pochodziły z m.in. z następujących utworów: „”Dziady”, „Pan Tadeusz”, „Fraszki” J. Kochanowskiego, „Bajki” I. Krasickiego.

Sugestywna gra aktorska, wartka akcja przedstawionych opowieści sprawiły, że młody odbiorca z zainteresowaniem śledził to, co dzieje się na scenie.

Dekoracje oraz kostiumy aktorów pasowały idealnie do rozgrywających się historii oraz przyzwoicie grających aktorów. Teatralny tydzień był naprawdę udany, a zainteresowani pasjonaci już pytają o kolejne przedstawienia.

MS

AnimalsTeatr_1Teatr_2Teatr_3Teatr_4Teatr_5