Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Teatralny tydzień w „Czwórce”
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 19 listopada 2012 14:52

Teatr_1       Uczniowie wszystkich klas Zespołu Szkół nr 4 mieli niebywałą okazję uczestniczyć w artystycznej uczcie. Oferta Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia skierowana była do każdej grupy wiekowej.

     W Krasnostawskim Domu Kultury najmłodsi obejrzeli spektakl pt.: „Zaczarowany świat braci Grimm”, który przybliżył młodym widzom baśniowe opowieści o znanych bohaterach książek. Grupa uczniów klas IV – VI wyruszyła na spotkanie ku nowej przygodzie z Tomkiem Sawyerem – sympatycznym bohaterem lektury.

 

Nie rozumie Polski ten, kto nie wsłuchuje się
w głos polskiej literatury…

     Gimnazjaliści obejrzeli inscenizację „Słowiańska dusza, czyli Polaków portret własny”, której twórcy dali spojrzenie na współczesne czasy przez „pryzmat rodzimej literatury”. Aktorzy starali się ukazać, na ile wierność tradycji i obyczajom stanowi o naszej narodowej odrębności, jak fenomen polskości wygląda dziś. Źródła i inspiracje pochodziły z m.in. z następujących utworów: „”Dziady”, „Pan Tadeusz”, „Fraszki” J. Kochanowskiego, „Bajki” I. Krasickiego.

     Sugestywna gra aktorska, wartka akcja przedstawionych opowieści sprawiły, że młody odbiorca z zainteresowaniem śledził to, co dzieje się na scenie.

    Dekoracje oraz kostiumy aktorów pasowały idealnie do rozgrywających się historii oraz przyzwoicie grających aktorów. Teatralny tydzień był naprawdę udany, a zainteresowani pasjonaci już pytają o kolejne przedstawienia.

MS

 

AnimalsTeatr_1Teatr_2Teatr_3Teatr_4Teatr_5

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone