KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW!
czwartek, 20 grudnia 2012 12:26
Krolewna_Sniezka_i_siedmiu_krasnoludkow_28            W piątkowy poranek, 14 grudnia na korytarzu naszej szkoły stanęła pięknie ozdobiona choinka. Wprowadziła nas wszystkich w świąteczny nastrój. Miała również podkreślić świąteczną niespodziankę, jaką przygotowaliśmy dla przedszkolaków, którzy wraz z rodzicami przybyli tego wieczoru na specjalnie dla nich przygotowany spektakl Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków.

Nasi utalentowani uczniowie profesjonalnie wcielili się w powierzone im role. W świat baśni wprowadziła dzieci para sympatycznych i trochę gderliwych staruszków - Natalka Wójcik i Rafał Bojarczuk.  Momenty dramatyczne mieszały się z komediowymi, gdy na scenę wkraczały zabawne krasnoludki czyli Piotrek Wojciechowski, Bartek Fidecki, Mateusz Mołczan, Bartek Dąbrowski, Kacper Korszla, Filip Adamczuk i Bartek Kliszcz. Kinga Tubilewicz, jako przemiła  Królewna Śnieżka, została uratowana przez księcia Szymona Nawrockiego, który wystąpił też w roli alchemika i w efektowny sposób przygotował truciznę dla pięknej, ale złej królowej Alicji Radzięciak. Jej ulubionym zajęciem było przeglądanie się w magicznym lustrze, które rewelacyjnie zagrała Eliza Sawczuk. W tajemniczy sposób, w kłębach dymu pojawiła się na scenie Magda Ociepa jako przemieniona w wiedźmę zła królowa. Przed jej poczynaniami ostrzegała wszystkich wrona czyli Ada Szewczuk. Łowczego, który nie wykonał okrutnego rozkazu zagrał Michał Słotwiński zaś matką królewny była Sylwia Kasprzak. Baśń ubarwiły postacie róży  Oli Kowalczyk i motyla- Sylwii Janeczko. Nad  sprzętem, efektami specjalnymi i zmianą scenografii czuwał odpowiedzialny zespół: Kuba Pitucha, Szymon Nadolski, Maciek Kata, Mariusz Apostoluk, Sebastian Brześciński i Kamil Wędzina.  Reżyserią zajęła się  p. Magdalena Nawrocka.

Po przedstawieniu maluszki ruszyły na scenę, gdyż wszystkie chciały mieć zdjęcia z bohaterami baśni. Gromkie brawa i popularność aktorów mogą świadczyć, że spektakl bardzo się podobał.  Gorące podziękowania należą się rodzicom naszych uczniów, którzy służyli pomocą w przygotowaniu rekwizytów. Wsparcia udzielali nam też panie dyrektor,  p. Joanna Szewczuk i p. Leszek Darmochwał.