Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Korczak i jego dzieło
Wpisany przez Administrator
piątek, 30 listopada 2012 00:00

Wystawa_3„DZIAŁANIE SZTUKI POLEGA NA ZDOLNOŚCI LUDZI
DO ZARAŻANIA SIĘ UCZUCIAMI INNYCH LUDZI”

- Lew Tołstoj

 

 

              W I semestrze uczniowie klasy Ib gimnazjum wraz z opiekunem panią Moniką Skrzypą  uczestniczyli w ciekawej wystawie pt. „Korczak i jego dzieło”, której tematem była postać i twórczość Janusza Korczaka, lekarza, wychowawcy, a przede wszystkim utalentowanego pisarza, który przez całe swoje życie po męczeńską śmierć służył dzieciom. Na wystawie zgromadzono ilustracje różnych utworów Korczaka, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych (m.in. Król Maciuś Pierwszy, Król Maciuś na Wyspie Bezludnej, Kajtuś Czarodziej, Mośki, Jośki i Srule, Koszałki Opałki, Kiedy znów będę mały, Trzy wyprawy Herszka, Pamiętnik itp.). Oglądanie ilustracji do twórczości pisarza połączone było z barwną opowieścią o życiu i utworach tego wielkiego człowieka. Wystawę zorganizowano w Miejskiej Bibliotece Publicznej z okazji roku Janusza Korczaka. Dyrektor biblioteki przekazała dla uczniów szkoły album pt. „Korczak i jego dzieło” zawierający 61 ilustracji opatrzonych fragmentami tekstów.

MS

 

Wystawa_1Wystawa_2Wystawa_3Wystawa_4Wystawa_5Wystawa_6Wystawa_7

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone