Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Miś Norbiś!
Wpisany przez Administrator
wtorek, 30 kwietnia 2013 10:57

SweetFoto_4      Czy zauważyliście gościa w naszej szkole? Tak, tak, ten miś, który zajął honorowe miejsce obok sekretariatu, to nasz nowy przyjaciel. Podobno dotknięcie jego prawej (dolnej) łapki uchroni od otrzymania jedynki (pod warunkiem, że jest się tego dnia przygotowanym do lekcji Wink    )

 

      Misia wygrał dla szkoły Norbert Surowiecki - uczeń klasy Ib gimnazjum, który wziął udział w konkursie ogólnopolskim „Budź się, misiu”, zorganizowanym przez Polskie Radio Trójka. Zadaniem uczniów było napisanie rymowanego wiersza (4 wersy) o budzeniu misia z zimowego snu i powitaniu go po przebudzeniu. Cieszymy się ogromnie, że wiersz naszego ucznia spodobał się jury. Miś został owacyjnie przyjęty do społeczności szkolnej, a Ola (koleżanka z klasy laureata) trafnie wymyśliła imię „Norbiś” Wink

      Norbertowi gratulujemy i życzymy powodzenia w innych konkursach!

      Poniżej prezentujemy szczęśliwą rymowankę:

Budź się, misiu!

Koniec spania misiu drogi, pora rozprostować nogi !

Miś przeciąga się wesoły, dookoła brzęczą pszczoły.

Barcie są już pełne miodu, nie poczuje misiek głodu.

Niedźwiedź wiosną zachwycony, chyba zacznie szukać żony.

 

… prawda, że ładna?!!!   Smile

M. Skrzypa

SweetFoto_1SweetFoto_2SweetFoto_3SweetFoto_4SweetFoto_5SweetFoto_6SweetFoto_7

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone