Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

W hołdzie wieszczowi…
Wpisany przez Administrator
piątek, 10 maja 2013 13:15

Bojarczuk_01„Zzieleniły się pola, łąki, trawa rośnie,

Skowronek się rozćwierkał w górze rozfruwany.

Klimat w tle zórz, w tęcz nimbie wciąż ilustrowany,

                                        Niby kilim włóczkami haftowany w krośnie…”

Stanisław Bojarczuk

     8 maja na Rynku Miejskim miała miejsce uroczystość odsłonięcia pomnika krasnostawskiego poety Stanisława Bojarczuka. Pomnik ufundowała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z okazji 100-lecia istnienia firmy. Delegacja młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w tym ważnym dla miasta wydarzeniu. Uczniowie obejrzeli spektakl uliczny pod tytułem "Ekstraktum z żywota imć Stanisława Bojarczuka" oraz upamiętnili swą obecność wspólnym zdjęciem z twórcą licznych sonetów. Niektórzy podjęli nawet próbę głośnego czytania poezji…z trafnie znalezionym fragmentem…:

„Książko! Wielką zaletą twą zarazem i wadą,

Że w przecudownej twojej wiedzodajnej wnętrzy

Zdolna dać miejsce zbrodni lub cnocie największej,

Będące k złu pobudką lub k dobru zawadą…”

Zmęczony przechodniu…,

przysiądź na krzesełku, dotrzymaj towarzystwa imć poecie, wsłuchaj się w bijące serce miasta, nadaj mu rytm…

MS
Bojarczuk_01Bojarczuk_02Bojarczuk_03Bojarczuk_04Bojarczuk_05Bojarczuk_06Bojarczuk_07Bojarczuk_08Bojarczuk_09Bojarczuk_10Bojarczuk_11Bojarczuk_12Bojarczuk_13Bojarczuk_14Bojarczuk_15Bojarczuk_16Bojarczuk_17Bojarczuk_18Bojarczuk_19Bojarczuk_20
 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone