Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Odwagi, przyjaźni, patriotyzmu…uczmy się od Alka, Rudego, Zośki…
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 20 maja 2013 13:37

Kamienie_na_szaniec_-_na_spektaklu_6.„Lecz zaklinam, niech żywi nie tracą nadziei
A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,
Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec...”.

 

     14 maja chętni uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w spektaklu, adaptacji scenicznej książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Teatr Lektur Szkolnych z Kielc, a wystawione w Krasnostawskim Domu Kultury.

      Wzruszająca opowieść o bohaterach, którzy przedwcześnie odeszli tam, gdzie troski tego świata przestają mieć znaczenie; o bohaterach, którzy pokazali, jak pięknie żyć i odważnie umierać….; o bohaterach, którym winniśmy pamięć, szacunek i cześć; o bohaterach, których „przy­jaźń była jak światło w ciem­nym tu­nelu, pot­ra­fiła roz­jaśnić naj­większy mrok”…

      Sugestywna muzyka zespołu LAO CHE, „wykrzyczana” „Elegia o chłopcu polskim” K.K. Baczyńskiego, gra świateł, prostota obrazów i słów – wszystko to dało wstrząsający przekaz… Cisza w sali, emocje i wzruszenie na twarzach młodych widzów dopełniły powagi sytuacji…

Hołd bohaterom wojny!

MS

Kamienie_na_szaniec_-_na_spektaklu_1Kamienie_na_szaniec_-_na_spektaklu_2Kamienie_na_szaniec_-_na_spektaklu_3Kamienie_na_szaniec_-_na_spektaklu_4Kamienie_na_szaniec_-_na_spektaklu_5Kamienie_na_szaniec_-_na_spektaklu_6

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone