KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM
niedziela, 14 grudnia 2014 19:13

Każdy może zostać świętym Mikołajem - 09W tym roku szkolnym z okazji Dnia Patrona Szkoły uczniowie klasy III B zobowiązali się zbierać przez cały rok słodycze, zabawki i przybory szkolne dla dzieci z Domu Dziecka w Tuligłowach.

Od października do grudnia zebrali dwie paczki podarunków, które przekazali księdzu Michałowi Szadziukowi, opiekunowi grupy charytatywnej - Caritas, działającej przy parafii św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie. Ksiądz Michał podczas spotkania w klasie opowiedział dzieciom o biskupie Mikołaju i o tym jak został świętym. Zachęcał wszystkich do spełniania dobrych uczynków każdego dnia, a nie tylko z okazji mikołajek. Zbiórka darów dla dzieci z Domu Dziecka trwa nadal w naszej klasie, bo wiemy, że każdy może zostać św. Mikołajem.

M.W .