Działania profilaktyczne
Król i Królowa Dobrych Manier
wtorek, 16 czerwca 2015 09:57

1       W środę, 10 czerwca w naszej szkole został podsumowany konkurs na Króla i Królową Dobrych Manier. Zdobycie tytułu znawcy dobrych manier było efektem wyborów zorganizowanych wśród uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej, którzy wybierali spośród swych kolegów osoby, które cechuje życzliwość i szacunek dla innych ludzi, nieużywanie wulgaryzmów oraz nienaganna kultura osobista.

„Supermatematycy” są wśród nas, czyli konkurs matematyczno-informatyczny rozstrzygnięty
czwartek, 28 maja 2015 10:49

laur      Dnia 27 V 2015 r. odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs matematyczno - informatyczny "Supermatematyk" dla klas młodszych. Do II etapu konkursu przystąpiło 17 uczniów ze szkół miejskich: SP1, SP4 i SP5, którzy przeszli przez pierwszy etap zmagań konkursowych w swoich szkołach.

Młodzi głosują - uliczna sonda
poniedziałek, 11 maja 2015 12:19

Młodzi głosują 12    Kolejnym zadaniem uczniów prowadzonym w ramach projektu "Młodzi głosują" było przeprowadzenie sondy ulicznej dotyczącej wyborów prezydenckich. Ze szkoły wyruszyliśmy w stronę centrum miasta zachęcając przechodniów do głosowania rozdając ulotki i balony z hasłem „Twój głos to nasza przyszłość !”.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
czwartek, 07 maja 2015 09:36

WTZ 22      5 maja obchodzimy w Polsce, a co się z tym wiąże także w naszej szkole Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Data ta nie została wybrana przypadkowo. W tym samym czasie w Europie obchodzony jest także Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Laureaci szkolnego konkursu dla gimnazjalistów
czwartek, 30 kwietnia 2015 11:07

laur     29 kwietnia 2015 roku odbył się szkolny konkurs wiedzy dla uczniów gimnazjum „Polscy sportowcy na Igrzyskach Olimpijskich od Sydney do Soczi”.

Celem konkursu było upowszechnianie i promowanie idei olimpijskiej, upowszechnianie wiedzy o dokonaniach sportowych polskich olimpijczyków, zachęcanie do aktywnej obserwacji wydarzeń sportowych.

Rossgarnięty Sklepik
wtorek, 14 kwietnia 2015 06:40

Rossgarniety sklepik 1

Relacja z Tygodnia Dobrych Uczynków
środa, 08 kwietnia 2015 11:25

Dobre uczynki 03„DZIEŃ ZACZYNA SIĘ NIE WTEDY, GDY OTWORZYSZ OCZY,

ALE WTEDY, KIEDY SPOJRZYSZ NIMI ŻYCZLIWIE

NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA”.

Międzynarodowy Dzień Teatru
wtorek, 31 marca 2015 08:32

3      27 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto to zostało uchwalone w 1961 roku na pamiątkę otwarcia teatru narodów w Paryżu, które miało miejsce w 1957 roku.

Życie to najcenniejszy dar, uczymy się je chronić i ratować.
wtorek, 31 marca 2015 08:19

Ratownictwo 05Dzieci często są pierwszymi świadkami wypadku, to one pierwsze pojawiają się na miejscu zdarzenia. Powinny być przygotowane do tego aby w miarę swoich możliwości podjąć czynności udzielania pierwszej pomocy przed przybyciem karetki pogotowia.

Wizyta niezwykłych gości
poniedziałek, 30 marca 2015 11:49

Niezwykli przyjaciele 07      W czwartek - 26 marca klasę IIa odwiedzili nietypowi goście – pies Bruno i suczka Dalia wraz ze swoją opiekunką, panią Małgorzatą Jarocką, kynoterapeutką z     "Fundacji Canituus". Bruno i Dalia to przemiłe psy rasy Cavalier King Charles Spaniel. Ich wizyta wzbudziła wśród uczniów wiele emocji.

Tydzień dobrych uczynków
poniedziałek, 23 marca 2015 10:35

tydzien dobrych uczynkow plakat-

W bieżącym tygodniu rozpoczął się Tydzień Dobrych Uczynków. Jest to ogólnopolska akcja zachęcająca wszystkich do promowania dobra w środowisku lokalnym oraz bezinteresownych działań na rzecz innych.

Nasze zimowisko
środa, 04 marca 2015 10:38

ZIMOWISKO 2015 - 25           Ferie to słowo pochodzące z języka łacińskiego, które w swoim pierwotnym znaczeniu oznaczało dni odpoczynku poświęcone na obrzędy religijne. Dziś określenie ferii odnosi się głównie do dni wolnych od nauki szkolnej. Najczęściej feriami określamy zimową przerwę międzysemestralną czyli ferie zimowe, które trwają dwa tygodnie.

Teatr Profilaktyczny ALERT w Krasnostawskim Domu Kultury
poniedziałek, 26 stycznia 2015 12:35

Foto (5)      W piątek, 23 stycznia uczniowie klas II i III gimnazjum wybrali się do Krasnostawskiego Domu Kultury w Krasnymstawie, aby zobaczyć spektakl ,,My, dzieci z Dworca Zoo” na podstawie książki opartej na rzeczywistych wydarzeniach.

Konkurs - pomóżmy wygrać naszym kolegom i koleżankom z Krasnegostawu
piątek, 05 grudnia 2014 09:45

obiad        W konkursie "Tesco dla szkół" biorą udział zespoły uczniowskie ze szkół i placówek oświatowych całego kraju. Z naszego miasta do konkursu filmowego zgłoszony został film Vitamins przygotowany przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krasnymstawie. Zespół filmowy z Ośrodka ma juz za sobą ciekawe realizacje filmowe, warto wspierać ich działania artystyczne, dlatego zachęcamy wszystkich uczniów, by oddali swój głos na 'Vitamins".

Rejestracja zajmie Ci minutę, a liczy sie każdy głos. Uwaga, aby oddać głos musisz posiadać ważny adres e-mail lub zalogować sie poprzez facebooka.

Film i link do strony konkursowej znajdziecie tutaj:

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>