Zdrowo, bo owocowo!
poniedziałek, 03 listopada 2014 13:41

Owoce w szkole - 09     W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas I-III szkoły podstawowej są objęci programem „Owoce i warzywa w szkole”, który jest kontynuacją programu „Owoce w szkole” realizowanego od 2009 roku.

Jego celem jest dłu­go­ter­mi­nowa zmiana nawy­ków żywie­nio­wych dzieci, przez zwięk­sze­nie udziału owo­ców i warzyw w ich codzien­nej die­cie, na eta­pie na któ­rym kształ­tuje się ich nawyki żywieniowe.

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się 2 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa oraz soki. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

Realizacji programu towarzyszą działania o charakterze edukacyjnym, np. lekcje o zdrowym odżywianiu, konkursy plastyczne, itp.

MS