Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Zdrowo, bo owocowo!
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 03 listopada 2014 13:41

Owoce w szkole - 09     W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas I-III szkoły podstawowej są objęci programem „Owoce i warzywa w szkole”, który jest kontynuacją programu „Owoce w szkole” realizowanego od 2009 roku.

 

      Jego celem jest dłu­go­ter­mi­nowa zmiana nawy­ków żywie­nio­wych dzieci, przez zwięk­sze­nie udziału owo­ców i warzyw w ich codzien­nej die­cie, na eta­pie na któ­rym kształ­tuje się ich nawyki żywieniowe.

    Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się 2 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa oraz soki. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

     Realizacji programu towarzyszą działania o charakterze edukacyjnym, np. lekcje o zdrowym odżywianiu, konkursy plastyczne, itp.

MS

Owoce w szkole - 01Owoce w szkole - 02Owoce w szkole - 03Owoce w szkole - 04Owoce w szkole - 05Owoce w szkole - 06Owoce w szkole - 07Owoce w szkole - 08Owoce w szkole - 09Owoce w szkole - 10Owoce w szkole - 11Owoce w szkole - 12Owoce w szkole - 13Owoce w szkole - 14Owoce w szkole - 15Owoce w szkole - 16Owoce w szkole - 17Owoce w szkole - 18Owoce w szkole - 19Owoce w szkole - 20Owoce w szkole - 21

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone