Działania Zachowaj Trzeźwy Umysł - podsumowane
poniedziałek, 17 listopada 2014 14:01

ZTU1     12 listopada, podczas uroczystości upamiętniającej 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości została podsumowana ogólnopolska kampania profilaktyczno - edukacyjna „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014”.

To kolejna edycja programu promującego zdrowe zachowania wśród dzieci i młodzieży. Nasza placówka cyklicznie bierze udział w przedsięwzięciach organizowanych w ramach programu; w mijającym roku odbyły się m.in. rajdy rowerowe, wycieczki, zawody sportowe oraz liczne konkursy dla całych klas i indywidualne dla uczniów.

Organizator - „Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych” przekazał nagrody dla zwycięzców konkursów literacko – plastycznych pt. „Mój czas” – dla szkół podstawowych oraz „Nasz czas” – dla gimnazjum. Warto dodać, że zwycięzcą jest każdy z uczniów, bo zdrowie i wiedza są dobrem najwyższym.

W eliminacjach ogólnopolskich laureatami zostali:

• Aleksandra Kowalczyk – kl. I a gimn.
  • Klaudia Gontarz - kl. II a gimn.
  • Adrian Kasprzak – kl. VI b SP

Uczniowie wszystkich krasnostawskich Zespołów Szkół złożyli bardzo dużo prac w konkursach plastycznych Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014. Część z prac było na tyle interesujących, że burmistrz Krasnegostawu postanowił ufundować dodatkowe nagrody, między innymi dla uczniów naszej szkoły. Wybrane, wyróżnione dzieła plastyczne, można było obejrzeć na wystawie zorganizowanej w Urzędzie Miasta.

W konkursach plastycznych w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014 nagrody zdobyli:

• Aleksandra Kowalczyk z klasy I a gimnazjum – I miejsce
  • Klaudia Puławska z klasy I b gimnazjum – II miejsce
  • Julia Malczewska z klasy II b gimnazjum – II miejsce
  • Sylwia Janeczko z klasy I a gimnazjum – III miejsce
  • Oliwia Dulbas – kl. IV a – wyróżnienie
  • Kornelia Kowalczyk – klasa II B SP – wyróżnienie
  • Kinga Pintal – klasa I a gimnazjum – wyróżnienie
  • Natalia Sawa – klasa IV a SP- wyróżnienie
  • Zuzanna Świstowska z klasy II a SP – wyróżnienie

Dzień 12 listopada był jednocześnie okazją, aby zainaugurować kolejną edycję programu profilaktycznego prowadzonego we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Krasnymstawie „Żyj normalnie”. Jednym z założeń programu jest przekazanie uczniom wiedzy, jak należy zachować się w sytuacjach trudnych, co powinni robić, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. W tym roku w programie będą brali udział uczniowie z klas V, każdy z nich otrzymał z rąk burmistrza Andrzeja Jakubca niewielki prezent: odblaskowy breloczek, notatnik i piórnik wraz z wyposażeniem.

E.T. , E.G.

ZTU-Laureaci1ZTU-Laureaci2ZTU1ZTU2ZTU3