Międzynarodowy Dzień Teatru
wtorek, 31 marca 2015 08:32

3      27 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto to zostało uchwalone w 1961 roku na pamiątkę otwarcia teatru narodów w Paryżu, które miało miejsce w 1957 roku.

Obchody tego dnia mają na celu promocję i międzynarodową wymianę informacji na temat teatru i uświadomienie opinii publicznej o wadze sztuki teatralnej. Tego dnia odbywają się różne wykłady i dyskusje, a na deskach teatru wystawiane są specjalnie przygotowywane przedstawienia. Tego dnia ludzie związani ze sztuką dostają tłumaczone na ponad 20 języków przemyślenia dotyczące świata, teatru i światowej harmonii. W tym roku taką wiadomość rozesłał John Malkovich. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z gazetką przygotowaną przez uczniów klasy II B z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Znajduje się ona na I piętrze.

oprac i foto: KD