Król i Królowa Dobrych Manier
wtorek, 16 czerwca 2015 09:57

1       W środę, 10 czerwca w naszej szkole został podsumowany konkurs na Króla i Królową Dobrych Manier. Zdobycie tytułu znawcy dobrych manier było efektem wyborów zorganizowanych wśród uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej, którzy wybierali spośród swych kolegów osoby, które cechuje życzliwość i szacunek dla innych ludzi, nieużywanie wulgaryzmów oraz nienaganna kultura osobista.

Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie pozytywnych wzorców zachowań zgodnych z zasadami savoire – vivre oraz wyróżnienie tych, których cechują dobre maniery na co dzień.

Wybory poprzedzone zostały cyklem zajęć pt. „Savoire – vivre w życiu szkolnym” prowadzonych przez szkolnego pedagoga w klasach IV – VI.

Tytuł Króla i Królowej Dobrych Manier zdobyli:

Klasy IV:

Julia Podgórska – kl. IV a

Hubert Nieróbca – kl. IV a

Michał Szymoniak – IV b

Oliwia Berun – IV b

Maciej Pociński – IV c

Zuzanna Kucharczyk – IV c

Klasy V:

Alicja Borzęcka– V a

Mateusz Kogut– V a

Filip Pitura– V b

Olga Jastrzębska– V b

Klasy VI:

Maria Bojarczuk – VI a

Bruno Wysocki– VI a

Piotr Wojciechowski– VI b

Kinga Kuczma– VI b

Wyróżnieni zostali następujący uczniowie:

W klasach czwartych: Wiktoria Dubiel, Amelia Magier, Mateusz Chwała, Szymon Głuchowski, Daniel Banaszak, Kornel Piwko, Robert Radomski, Aleksandra Kołodziejczyk, Aleksandra Fidecka.

W klasach piątych: Agata Staszak, Michał Nowacki, Julia Strycharczuk, Cyprian Solan

Wśród uczniów klas szóstych: Jakub Śleboda, Martyna Darmochwał , Gabrysia Gęborys

Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Pozostaje mieć nadzieję, że tematyka dobrego wychowania pozostanie nie tylko w pamięci uczniów, ale przerodzi się również w codzienne dobre nawyki.

E.G.