Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Gra miejska „Śladami Stefana Milera”
Wpisany przez Administrator
środa, 27 maja 2015 18:19

Foto - 02      Zamojskie ZOO jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Jego początki sięgają roku 1918, kiedy to Stefan Miler, profesor Męskiego Gimnazjum im. Jana Zamoyskiego, postanowił założyć pierwszy w Polsce szkolny ogródek przyrodniczy. Otwarcie tej zupełnie innowacyjnej instytucji miało na celu ułatwienie nauczania przedmiotów przyrodniczych w szkole.

Zgodnie z przekonaniem profesora efektywne nauczanie biologii, czy przyrody możliwe jest jedynie poprzez ciągły kontakt z nią. Organizacja ogródka to wynik wspólnej pracy profesora i jego uczniów. Uczniowie przynosili sadzonki roślin, elementy wystroju i pierwsze zwierzęta. Miler, doskonały dydaktyk, uważał, iż tylko wspólna praca z uczniami uczy ich piękna przyrody, wyrabia zamiłowanie i szacunek do pracy.

22 maja klasa I A gimnazjum wzięła udział w grze miejskiej „Śladami Stefana Milera”

Gra przebiegała na obszarze obejmującym Stare Miasto oraz Rotundę, Planty, Park Miejski i ZOO.

CELE GRY

1.Rozbudzanie zainteresowania historią regionu

2.Popularyzowanie wiedzy na temat życia i działalności osoby Stefana Milera, patrioty –legionisty walczącego o niepodległość Polski, przyrodnika –założyciela zamojskiego ZOO, poety i pedagoga-nauczyciela zamojskich szkół.

3.Kształtowanie szacunku wobec historii swojego regionu.

4.Promowanie wartości patriotycznych, przyrodniczych i literackich.

5.Upowszechnianie idei ochrony dziedzictwa naturalnego

6.Krzewienie holistycznego podejścia do kwestii zdrowotnych: w zdrowym ciele zdrowy duch.

7.Rozwijanie indywidualnych i grupowych uzdolnionych uczniów.

8.Kształtowanie umiejętności samodzielnego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów.

9.Rozwijanie umiejętności integrowania informacji pozyskanych z różnych źródeł oraz przedstawienia argumentów uzasadniających własne stanowisko.

10.Rozwijanie umiejętności wskazania powiązań pomiędzy przeszłością a czasami współczesnymi.

Uczestnicy gry bawili się świetnie – a dodatkowo cieszyła wygrana – uczniowie I A zdobyli największa ilość punktów.

Foto - 01Foto - 02Foto - 03Foto - 04Foto - 05Foto - 06Foto - 07Foto - 08Foto - 09Foto - 10Foto - 11Foto - 13Foto - 14Foto - 15Foto - 16

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone