Wycieczki i rajdy
W BIBLIOTECE UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W LUBLINIE
piątek, 10 lipca 2015 12:56

06Czując zbliżające się wakacje 17 czerwca 2015 r. uczniowie klasy I a i II c wraz z panią Teresą Kubiną, siostrą Ireną Kocieł, Barbarą Chlebuś i Jolantą Wołos wybrały się na wycieczkę.

Nasze wędrowanie
piątek, 03 lipca 2015 12:40

09„Jeśli nie masz marzeń, to nie możesz być wędrownikiem,

gdyż nie masz szansy na ich urzeczywistnienie,

na wędrówkę ku swoim marzeniom.”

Po raz kolejny uczestnicy klubu turystycznego „Chodaczek” wzięli udział w  rajdzie pieszym „KRASNYSTAW JAKIEGO NIE ZNACIE”, zorganizowanym przez Oddział PTTK w Krasnymstawie.

Odpoczywamy w Lasach Janowskich
czwartek, 25 czerwca 2015 10:05

12Janów Lubelski to piękne miejsce. Jeszcze piękniejsze jednak są otaczające go Lasy Janowskie. Przekonaliśmy się o tym niedawno my, uczniowie klasy IV c oraz IV a. Spacery po lesie, podczas których odpowiadaliśmy na pytania związane z przyrodą były tylko wstępem do wielkiej przygody.

Wycieczka do Końskowoli i Kazimierza Dolnego
wtorek, 16 czerwca 2015 09:25

2212 czerwca uczniowie klasy II a uczestniczyli w wycieczce do Końskowoli i Kazimierza Dolnego. Program wycieczki był bardzo bogaty.   W Końskowoli dzieci zwiedzilły Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, gdzie wzięły udział w zajęciach ekologiczno – przyrodniczych.

Majowe zwiedzanie ….. Polski poznawanie!
piątek, 12 czerwca 2015 07:11

37W dniu 14 maja 2015 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali  na wycieczkę do Krzyżtoporu, Opatowa oraz pierwszego w Polsce Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie.

„Może jak będę duży, zostanę strażakiem? ”
czwartek, 11 czerwca 2015 19:57

20Dnia 9 czerwca klasa II a wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie.

Wizyta w straży pożarnej była doskonałą okazją do poznania przez dzieci zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce. Dzieci zobaczyły jak wyglądają różne wozy strażackie, sprzęt gaśniczy oraz specjalistyczny ubiór strażaka.

Las wita nas
środa, 10 czerwca 2015 12:42

04Dnia 29 maja nasza klasa VI a wzięła udział w zajęciach terenowych w najbliższym rezerwacie przyrody „Wodny Dół”. Naszymi opiekunkami były pani Elżbieta Jarocka i pani Joanna Kurek.

I A gimnazjum na zielonej szkole w Zwierzyńcu (3 dni)
środa, 10 czerwca 2015 12:25

1„Młodzi przyrodnicy na start…”

Zwierzyniec to miasto – ogród, położone na Roztoczu Środkowym w odległości 30 km na płd. – zach. od Zamościa, otoczone lasami Roztoczańskiego Parku Narodowego.  Liczy  ok. 3500 mieszkańców. Miasto zachowało  w dużej części zabytkowy układ przestrzenny z XVIII-XIX w. wraz z istniejącą zabudową, zadrzewieniem, wodami, ciągami komunikacyjnymi oraz ukształtowaniem krajobrazu terenu, który kompleksowo został wpisany do rejestru zabytków.

Lubelskie - cudne i magiczne.
środa, 10 czerwca 2015 10:49

Foto - 04   Przekonali się o tym uczniowie klas trzecich SP, uczestnicy wycieczki po Lubelszczyźnie w dniach 2-3 czerwca.

Pierwszego dnia wycieczki odwiedzili Nałęczów i Kazimierz. Podziwiali starą architekturę urokliwych miasteczek Lubelszczyzny. Spacerowali po parku zdrojowym w Nałęczowie, odwiedzili Palmiarnię, próbowali zdrowotnych wód. Wspinali się na basztę i ruiny dawnego zamku w Kazimierzu. Spacerowali po rynku kazimierskim oraz Wąwozie Korzeniowym w okolicy Kazimierza.

Pasowanie na turystów uczniów klas Ib i Ic
niedziela, 07 czerwca 2015 09:00

Pasowanie na turystów 13Uczniowie klas Ib i Ic Szkoły Podstawowej przeszli prawdziwy chrzest na turystę. W strugach deszczu, ciekawi świata, z pełnymi plecakami dobrego humoru dnia 27 maja wraz z opiekunami: p. Jadwigą Skrzypek, p. Elżbietą Saj-Gilewską, p. Eweliną Głuchowską i p. Teresą Kubiną wyruszyli na podbój Lublina.

"ach lubelskie jakie cudne, gdzie jest taki drugi kraj"
poniedziałek, 01 czerwca 2015 10:06

Foto 06W maju uczniowie klas I A, I B i III B podziwiali piękne zakątki Lubelszczyzny.

Zamek w Janowcu to renesansowa budowla z I połowy XVI wieku. Jego budowę rozpoczął Mikołaj Firlej, późniejszy starosta kazimierski. Był wspaniałą renesansową rezydencją magnacką. Choć do dziś zachował się jedynie we fragmentach to wciąż zachwyca dostojnym pięknem. Posiada charakterystyczne wyłącznie dla siebie w okolicy elementy barokowe oraz rokokowe.

Farma Iluzji – tu byliśmy !
czwartek, 28 maja 2015 11:29

Farma iluzji - 2222 maja 2015 r. uczniowie klasy II a pod opieką p. Renaty Kwiecień, p. Jadwigi Skrzypek i p. Marii Liśkiewicz odwiedzili Park Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w  Mościskach, koło Woli Życkiej. Magiczna Farma Iluzji to miejsce pełne atrakcji, nie sposób było się tam nudzić.

Dzień wagarowicza w Zamościu
wtorek, 24 marca 2015 09:38
10       Z okazji "Dnia Wagarowicza" 20 marca, w piątek klasy V a i b spędziły wspólnie czas na wycieczce szkolnej do Zamościa. Byliśmy w pięknie odrestaurowanym ZOO, pełnym fascynujących gatunków zwierząt. Nasze  serce skradły głównie "Juliany" czyli lemury, które były wyjątkowo towarzyskie.

POZNAJEMY NOWE MIEJSCA KULTURY – TEATR MUZYCZNY W LUBLINIE
poniedziałek, 16 marca 2015 07:59

04      Dnia 13 marca uczniowie klasy II a i II b wraz z opiekunami p. Renatą Kwiecień, p. Mariolą Stasieczek i p. Teresą Kubiną wybrali się do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl baletowy „Królewna Śnieżka”.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>