Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Śmieci… i co dalej?
Wpisany przez Administrator
piątek, 03 października 2014 10:25

Wincentow 0326 września 2014r. klasa I ,,a” gimnazjum w ramach edukacji ekologicznej wyjechała na lekcję na składowisko odpadów komunalnych KRAS- EKO w Wincentowie, gdzie trafiają śmieci z naszego miasta.

 

         Przywitał nas pan dyrektor składowiska, który zważył nas na ogromnej wadze. Przez ok. 1,5h dowiedzieliśmy się bardzo wiele o segregacji odpadów komunalnych, recyklingu i wpływie śmieci na środowisko naturalne. Obejrzeliśmy nową, nowoczesną sortownię odpadów. Okazało się, że można ponownie wykorzystać, aż 70% śmieci. Mieszkańcy naszego powiatu rocznie produkują 7 tys. ton odpadów, a segregują tylko 1,5-2 tys. ton. Niestety, wciąż zbyt mało segregujemy śmieci, a przecież wbrew pozorom nie jest to trudne. Obiecaliśmy, że będziemy większą uwagę zwracać na segregację śmieci w naszych domach i będziemy promować selektywną zbiórkę odpadów komunalnych w szkole.

Przez cały czas pobytu na składowisku towarzyszył nam jego uroczy ,,strażnik” – pies Pluto.

Po lekcji ruszyliśmy w stronę lasu ,,Borek”. Rozpaliliśmy tam grilla i upiekliśmy kiełbaski oraz inne pyszności. Po posiłku przyszedł czas na zabawę w podchody. Podzieliliśmy się na dwie grupy i rozpoczęliśmy grę! Czas płynął nieubłaganie… Około godziny 13.30 musieliśmy pożegnać się z leśnymi krajobrazami. Zmęczeni, ale zadowoleni wsiedliśmy do autobusu i ruszyliśmy w drogę powrotną.

                                                                                                                 A.K  

Wincentow_01Wincentow_02Wincentow_03Wincentow_04Wincentow_05Wincentow_06Wincentow_07Wincentow_08Wincentow_09Wincentow_10Wincentow_11Wincentow_12Wincentow_13Wincentow_14Wincentow_15Wincentow_16

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone