Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Sezon teatralny uważamy za rozpoczęty!
Wpisany przez Administrator
środa, 22 października 2014 06:47

Teatr lalki i Aktora 01Dnia  9 października 2014 r. uczniowie klasy II a wraz z opiekunami panią Renatą Kwiecień i panią Eweliną Głuchowską wyjechali na wycieczkę do Lublina.

 

Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Teatrze Lalki i Aktora im. H. Ch. Andersena. W oczekiwaniu na spektakl drugoklasiści odwiedzili pracownię lalkarską. Od pana Mariana Miki, długoletniego pracownika teatru dowiedzieli się jak powstają maski, lalki i jakie są ich rodzaje. Dzieci mogły pooglądać przykładowe prace konstruktora, dotknąć i przymierzyć niektóre z masek, czy sprawdzić z czego wykonane są lalki. Wszyscy z dużym zainteresowaniem oglądali demonstrowane pacynki, kukiełki, jawajki, marionetki i maski.

Następnie dzieci  wraz z innymi widzami obejrzały spektakl „Baśń o zaklętym kaczorze”. Utwór Marii Kann to klasyczna baśń,  w której zło jest ukarane, a dobro zwycięża. Twórcy spektaklu postawili przede wszystkim na akcję. Dynamiczne zmiany scenografii, muzyka, niezbyt długie dialogi – wszystko to sprawiło, że dzieci  z zainteresowaniem śledziły losy dziewczyny, która chciała dotrzymać złożonej obietnicy. Żywo reagowały na prezentowane wydarzenia, a na zakończenie nie szczędziły braw aktorom.

Pobyt w teatrze dostarczył najmłodszym widzom wielu wrażeń i wspaniałych przeżyć.

            Wizytą w teatrze klasa II a rozpoczęła tegoroczną przygodę z kulturą. W niedalekiej przyszłości planujemy kolejne, niemniej ekscytujące spotkania ze sztuką teatralną.

R.K.

Teatr lalki i Aktora_01Teatr lalki i Aktora_02Teatr lalki i Aktora_03Teatr lalki i Aktora_04Teatr lalki i Aktora_05Teatr lalki i Aktora_06Teatr lalki i Aktora_07Teatr lalki i Aktora_08Teatr lalki i Aktora_10

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone