Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Warszawa - po królewsku i parlamentarnie
Wpisany przez Administrator
środa, 12 listopada 2014 18:31

Wycieczka do Warszawy 01        Dnia 04.11.2014 r. razem z klasą IIb gimnazjum wybraliśmy sie na wycieczkę do naszej stolicy - Warszawy. Naszym celem były: wizyta w gmachu Sejmu i spacer po Zamku Królewskim. Najpierw ul. Wiejska. Po dokładnej kontroli dokonanej przez Straż Marszałkowską zostaliśmy wpuszczeni do wnętrza jednego z najważniejszych polskich budynków.

Sejm tętni życiem: po korytarzach przechodzą politycy, dziennikarze oraz goście i uczestnicy rozmaitych przedwyborczych partyjnych spotkań, konferencji i narad. Zwiedziliśmy korytarze, wystawy, weszliśmy na salę obrad. Zapoznaliśmy się z historią naszego parlamentu i dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek związanych z codziennym funkcjonowaniem Sejmu i Senatu.

      Zamek Królewski i jego komnaty odkrywały przed nami tajemnice życia XVI i XVII wiecznej magnaterii, kolejnych włodarzy obiektu, poznawaliśmy wpływy władców na kulturę i politykę naszego kraju. Zapoznalismy sie z historią powstania zamku, zwyczajami jego właścicieli i tragicznymi losami podczas II Wojny światowej. Wspaniała słoneczna pogoda zachęcała do spacerów, a wiec wybralismy się pieszo na zwiedzanie terenu Uniwersytetu Warszawskiego, uliczek rynku Starego Miasta, Placu marszałka Józefa Piłsudskiego i Grobu Nieznanego Żołnierza, a także galerii handlowych w Złotych Tarasach.

      To kolejna wycieczka, podczas  której miło spędziliśmy czas jednocześnie ucząc się i poznając ważne dla historii Polski miejsca i wydarzenia.

Wycieczka do Warszawy 01Wycieczka do Warszawy 02Wycieczka do Warszawy 03Wycieczka do Warszawy 04Wycieczka do Warszawy 05Wycieczka do Warszawy 06Wycieczka do Warszawy 07Wycieczka do Warszawy 08Wycieczka do Warszawy 09Wycieczka do Warszawy 10Wycieczka do Warszawy 11Wycieczka do Warszawy 12Wycieczka do Warszawy 13Wycieczka do Warszawy 14Wycieczka do Warszawy 15Wycieczka do Warszawy 16Wycieczka do Warszawy 17Wycieczka do Warszawy 18Wycieczka do Warszawy 19Wycieczka do Warszawy 20Wycieczka do Warszawy 21Wycieczka do Warszawy 22Wycieczka do Warszawy 23Wycieczka do Warszawy 24Wycieczka do Warszawy 25Wycieczka do Warszawy 26Wycieczka do Warszawy 27Wycieczka do Warszawy 28Wycieczka do Warszawy 29Wycieczka do Warszawy 30Wycieczka do Warszawy 31Wycieczka do Warszawy 32Wycieczka do Warszawy 33Wycieczka do Warszawy 34Wycieczka do Warszawy 35Wycieczka do Warszawy 36Wycieczka do Warszawy 37Wycieczka do Warszawy 38

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone