Pokazy z chemii…
poniedziałek, 05 stycznia 2015 08:09

Polazy z chemii 4      W dniu 15 grudnia 2014 roku uczniowie z klas pierwszych i drugich gimnazjum, pod opieką pani Alicji Skiby i pani Teresy Laskowskiej, wzięli udział w pokazach chemicznych. Odbyły się one na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

Młodzież miała okazję między innymi poznać kolorową chemię oraz ciekawe właściwości ciekłego azotu, otrzymać czyste srebro oraz przekonać się, jaki wpływ na rośliny ma tlenek siarki (IV) i amoniak. Nie obyło się również bez widowiskowych wybuchów.

Po zakończeniu pokazów uczniowie, którzy przygotowują projekt edukacyjny „Magia chemii, czyli jak zainteresować uczniów chemią” przeprowadzili wywiad z pracownikami naukowymi prezentującymi doświadczenia, czyli z panią mgr Iwoną Rusinek, panią mgr Anną Zielińską i panem mgr Andrzejem Sienkiewiczem.

Pokazy i wywiad bardzo zainteresowały uczniów, zdobyta wiedza z pewnością ułatwi zrozumienie chemii.

Polazy z chemii_1Polazy z chemii_2Polazy z chemii_3Polazy z chemii_4Polazy z chemii_5Polazy z chemii_6Polazy z chemii_7Polazy z chemii_8