Farma Iluzji – tu byliśmy !
czwartek, 28 maja 2015 11:29

Farma iluzji - 2222 maja 2015 r. uczniowie klasy II a pod opieką p. Renaty Kwiecień, p. Jadwigi Skrzypek i p. Marii Liśkiewicz odwiedzili Park Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w  Mościskach, koło Woli Życkiej. Magiczna Farma Iluzji to miejsce pełne atrakcji, nie sposób było się tam nudzić.

Dzieci zwiedziły Muzeum Iluzji, w którym miały problem z przejściem przez salę pełną luster, oglądały się w krzywych zwierciadłach, czy próbowały schwycić hologramy. Odkrywały tajemnice Lewitującego Kranu i Studni Nieskończoności. Dużym zainteresowaniem cieszył się iluzyjny żart, który pozwolił uwiecznić na zdjęciu własną głowę na talerzu. Wielką atrakcją była niewątpliwie Latająca Chata Tajemnic – drewniany domek, w którym dzieją się istne czary: woda płynie do góry, ludzie nie mogą utrzymać równowagi itp. Zaciekawiło nas także krzesło i stół olbrzyma, przy których czuliśmy się jak krasnale.

Fascynującą zabawą dla dzieci były lewitujące piłeczki. Uczniowie zmierzyli się z wiklinowym labiryntem pełnym nieoczekiwanych zakamarków i ślepych tuneli, rywalizowali w szybkości pływania tratwami oraz sprawnie przeszli Ścieżkę Zdrowia. W mini ZOO głaskały żółwia, podziwiały króliki, kózki i kucyka Czarusia.

Farma Iluzji to także piękny teren zachęcający do aktywnego wypoczynku i zabawy. Dzieci bawiły się w małego paleontologa w Zatoce Piratów oraz „szalały” na drewnianym placu zabaw i mini tyrolce.

Atrakcji było co niemiara, czas spędzony na farmie to czas magiczny i niezapomniany. Zostały wspomnienia i zdjęcia.

R.K.