Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Pasowanie na turystów uczniów klas Ib i Ic
Wpisany przez Administrator
niedziela, 07 czerwca 2015 09:00

Pasowanie na turystów 13Uczniowie klas Ib i Ic Szkoły Podstawowej przeszli prawdziwy chrzest na turystę. W strugach deszczu, ciekawi świata, z pełnymi plecakami dobrego humoru dnia 27 maja wraz z opiekunami: p. Jadwigą Skrzypek, p. Elżbietą Saj-Gilewską, p. Eweliną Głuchowską i p. Teresą Kubiną wyruszyli na podbój Lublina.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w McDonald’s na drugie śniadanie, które dało moc dzieciom do dalszej eskapady. Następnie ruszyliśmy do Muzeum Wsi Lubelskiej na zajęcia warsztatowe, które miały na celu poznanie dziedzictwa kulturowego naszego regonu. W Skansenie poznaliśmy zasadę działania wiatraka i sposób otrzymywania mąki. Dzieci same mogły przekonać się o udoskonaleniach w wiatraku, które czyniły pracę młynarza lżejszą wciągając worek ze zbożem „windą” na wyższą kondygnację. W chacie z Żukowa miały możliwość poznać etapy wypieku chleba oraz degustacji podpłomyków, które bardzo im smakowały. Poznały sposoby czerpania i dostarczania wody do gospodarstw. W jednej z zagród chłopskich uczestniczyły w dawnych zabawach dzieci: derkacz, ciuciubabka, berek, itp.. Pod okiem twórczyni ludowej uczyły się wykonywania kwiatów z bibuły. Dzieci dowiedziały się również, że ówczesna wieś zamieszkiwana była przez inne narodowości np. Żydów. Odwiedziły dom żydowski i poznały jeden dzień z życia rodziny żydowskiej. Zobaczyły jakie sprzęty znajdowały się w domu, jak ubierali się Żydzi oraz poznały koszerną kuchnię.

            Pomimo niesprzyjającej aury dzieci powróciły do domów pełne wrażeń, w dobrych nastrojach i humorach, chociaż odrobinę ubłoconeJ. Wszyscy z niecierpliwością oczekują następnej wyprawy w ciekawe miejsca do zwiedzania.

       J.S., E.S.-G.

Pasowanie na turystów 01Pasowanie na turystów 02Pasowanie na turystów 03Pasowanie na turystów 04Pasowanie na turystów 05Pasowanie na turystów 06Pasowanie na turystów 07Pasowanie na turystów 08Pasowanie na turystów 09Pasowanie na turystów 10Pasowanie na turystów 11Pasowanie na turystów 12Pasowanie na turystów 13Pasowanie na turystów 14Pasowanie na turystów 15Pasowanie na turystów 16Pasowanie na turystów 17Pasowanie na turystów 18Pasowanie na turystów 19Pasowanie na turystów 20Pasowanie na turystów 21Pasowanie na turystów 22

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone