„Może jak będę duży, zostanę strażakiem? ”
czwartek, 11 czerwca 2015 19:57

20Dnia 9 czerwca klasa II a wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie.

Wizyta w straży pożarnej była doskonałą okazją do poznania przez dzieci zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce. Dzieci zobaczyły jak wyglądają różne wozy strażackie, sprzęt gaśniczy oraz specjalistyczny ubiór strażaka.

Dowiedziały się jak wygląda praca strażaka, a przede wszystkim jak zachować się, gdy są one świadkiem wypadku lub pożaru. Strażacy w ramach ciekawostki wykonali symulację akcji ratowniczej począwszy od syreny alarmowej, komunikatu przekazanego przez głośniki i zjazdu po rurze na miejsce zbiórki, gdzie stoją samochody strażackie. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszył się podnośnik hydrauliczny oraz możliwość wsiadania do wozu strażackiego oraz przymierzenia stroju bojowego i hełmu strażaka.Było bardzo interesująco. Wszyscy cało wrócili do szkoły, niektórzy podejrzewam, że z myślą:   – „ Może jak będę duży, zostanę strażakiem ? ”.

R.K.

0102030405060708091011121314151617181920