Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Wycieczka do Końskowoli i Kazimierza Dolnego
Wpisany przez Administrator
wtorek, 16 czerwca 2015 09:25

      2212 czerwca uczniowie klasy II a uczestniczyli w wycieczce do Końskowoli i Kazimierza Dolnego. Program wycieczki był bardzo bogaty.   W Końskowoli dzieci zwiedzilły Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, gdzie wzięły udział w zajęciach ekologiczno – przyrodniczych.

Uczniowie poznawali świat przyrody i zasady ekologii poprzez uczestnictwo w ekologicznych grach planszowych, układanie ekologicznych puzzli, interaktywnych ekologicznych grach terenowych: ,,Zgaduj- zgadula”, ,,Wiedza kołem się toczy”, ,,Wrzutki- jaka to roślina?”, ,,Rozkład śmieci w czasie”. Zdobywanie wiedzy ekologiczno-przyrodniczej połączone było z aktywnością ruchową. Na zakończenie wizyty dzieci wzięły udział w konkursie wiedzowym, gdzie za trafne odpowiedzi z zakresu poznanej tematyki otrzymały nagrody książkowe.

Kolejnym etapem wycieczki był Kazimierz Dolny. Tutaj drugoklasiści uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych zorganizowanych przez Muzeum Przyrodnicze. Czy wiedza ornitologiczna może zaciekawić? Z pewnością, szczególnie jeśli jest przekazana w bardzo przystępny, a jednocześnie dowcipny sposób. Warsztaty przeprowadził pan Paweł Szewczyk – prezes Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Pan ornitolog nawiązał rewelacyjny kontakt  z dziećmi. Sprawił, że wszyscy „chłonęli” przekazywane przez niego wiadomości na temat problemu regulacji rzek oraz ptaków gniazdujących   w dolinie Wisły. Kolejnym punktem programu warsztatów było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego. Jednak największą atrakcją dla dzieci był rejs statkiem po Wiśle, podczas którego miały możliwość obserwowania ptaków przez lornetki.

Ale nasza wycieczka to nie tylko warsztaty. Uczniowie mieli możliwość spacerowania po malowniczym rynku kazimierskim, skosztowania pysznych lodów „dla ochłody” oraz zakupu pamiątek i tradycyjnych kazimierskich kogutów.

           Czy wycieczka była udana? Bardzo! I duża w tym zasługa pani Urszuli Wojewody, której serdecznie dziękujemy za przygotowane atrakcje.

           Opiekę nad dziećmi podczas wycieczki sprawowały panie: Renata Kwiecień, Teresa Kubina i Ewelina Głuchowska.

                                                                                                                       R.K.

0102030405060708091011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone