Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Nasze wędrowanie
Wpisany przez Administrator
piątek, 03 lipca 2015 12:40

09„Jeśli nie masz marzeń, to nie możesz być wędrownikiem,

gdyż nie masz szansy na ich urzeczywistnienie,

 na wędrówkę ku swoim marzeniom.”

Po raz kolejny uczestnicy klubu turystycznego „Chodaczek” wzięli udział w  rajdzie pieszym „KRASNYSTAW JAKIEGO NIE ZNACIE”, zorganizowanym przez Oddział PTTK w Krasnymstawie.

Głównym celem rajdu było propagowanie turystyki pieszej wśród najmłodszych turystów. Trasa rajdu wiodła przez następujące miejsca i obiekty Krasnegostawu: Park Miejski, Bramy: Szczebrzeska, Lubelska, Chełmska, ścieżka i łąki nad rzeką Wieprz, Ogród Papieski,  Muzeum Regionalne, kościół pw. św. Franciszka Ksawerego oraz  Zespół Szkół Zawodowych. Podczas wędrówki   dzieci poznały walory historyczne, przyrodnicze i turystyczne naszego miasta. Słuchały historii i legend, które opowiadał przewodnik pan Andrzej Domina. Młodzi turyści dzielnie znosili trudy wędrówki. Zadowoleni dotarli na metę rajdu, nad Wieprzem w miejscu dawnej muszli koncertowej. Tam też odbyło się podsumowanie turystycznej wędrówki. Reprezentacje ze wszystkich szkół wzięły udział w konkursie wiedzowym oraz sportowym. Największą wiedzę o naszym mieście mieli turyści z „Chodaczka”. Pierwsze miejsce zajęli: Michał Kosmowski i Michał Zwolak z kl. III B. W zawodach sportowych wszystkie dzieci wykazały się dużą sprawnością fizyczną i  nagrodzone zostały wszystkie grupy. Na zakończenie rajdu było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Bardzo dziękujemy organizatorom rajdu za wspaniałą atmosferę i niezapomniane wspomnienia.

                                                                                                                    M.W.

010203040506070809101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839  

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone