Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Przyszła do nas pani Wiosna moc atrakcji nam przyniosła …
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 30 marca 2015 08:45

m 4    20 marca świętowaliśmy nadejście wiosny. Program obchodów Dnia Wiosny w klasach I - III był bardzo bogaty. Już od rana w szkole zrobiło się bardzo kolorowo i wesoło, a to dzięki Samorządowi Szkolnemu , który ogłosił ten dzień Dniem Szalonych Fryzur.

   Dziewczynki uśmiechały się do lusterek tapirując  włosy, chwaląc się fantazyjnymi warkoczami i kokami oraz innymi dziwnymi upięciami. Wśród chłopców królowały kolorowe irokezy oraz fryzury na żel. Kolorowe stroje i wymyślne fryzury wprawiły wszystkich w dobry nastrój.

f_01f_02f_03f_04f_05f_06f_07f_08f_09f_10f_11f_12f_13

   Kolejną atrakcję przygotowały pierwszaki. Uczniowie klasy I c pod kierunkiem wychowawczyni pani Eli Saj – Gilewskiej zaprezentowali inscenizację pod tytułem „Witaj Wiosno”. Dzieci świetnie odegrały swoje role i na zakończenie usłyszały gromkie brawa od zgromadzonej publiczności i słowa pochwały od pani dyrektor.

 W_01W_02W_03W_04W_05W_06W_07W_08W_09W_10W_11W_12W_13W_14W_15W_16W_17W_18W_19W_20W_21W_22W_23

   To nie był koniec niespodzianek tego dnia. Następną atrakcją Pierwszego Dnia Wiosny były występy taneczne w wykonaniu zespołu „Zygzak” z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie oraz tancerzy ze Lwowa.

   W tym dniu również promowano zdrowe odżywianie. Uczniowie klas młodszych przygotowywali wiosenne śniadanie wykorzystując świeże nowalijki. W menu znalazły się rzodkiewka, rukola, szczypior, sałata, ogórek i rzeżucha.

j_01j_02j_03j_04j_05

    Aby na dobre pożegnać Zimę nie mogło obyć się bez tradycyjnego palenia Marzanny – symbolu złej Zimy. W tym celu uczniowie klas II i III barwnym korowodem z Marzannami na czele udali się na Zaułek Nadrzeczny, gdzie wraz z innymi szkołami i przedszkolami wzięli udział w miejskich obchodach Powitania Wiosny. Podczas tego spotkania rozstrzygnięto konkurs na ekologiczną Marzannę i piosenkę o Marzannie. Nasza szkoła zdobyła I miejsce i otrzymała okolicznościowy puchar. Aby tradycji stało się zadość Marzanny zostały podpalone i wrzucone do wody. W ten symboliczny sposób wszyscy pożegnali zimę i przywitali wiosnę.  Dzieci zadowolone i w świetnych humorach wróciły do szkoły. Po takim pożegnaniu, zima z pewnością już nie wróci, a wiosna zagości na dobre.

m_1m_2m_3m_4m_5m_6m_7m_8

R.K.

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone