Wiosenny turniej
wtorek, 31 marca 2015 20:30

F 0220 marca 2015r. w naszej szkole świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji uczniowie klasy II „a” przygotowali turniej wiedzowy dla klas I-III gimnazjum, którego celem było zaprezentowanie wiedzy i umiejętności zdobytych przez gimazjalistów na poszczególnych przedmiotach.

W turnieju wzięły udział dwie drużyny: zieloni i niebiescy. Każda z nich liczyła po osiem osób. Opiekunem pierwszej grupy był ks. Robert Włosek, a drugiej pani Agnieszka Bożko. Uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na 22 pytania. Za każdą prawidłową odpowiedź grupa otrzymywała punkt. Część zadań polegała na skojarzeniu pewnych faktów, postaci, wykorzystaniu wiedzy zdobytej w trakcie nauki. Druga część natomiast miała sprawdzać szybkość myślenia, logikę oraz umiejętności artystyczne uczestników. W trakcie turnieju odbyły się również trzy rozgrywki sportowe, w których uczniowie musieli wykazać się zręcznością i precyzją. W tychże konkurencjach zwyciężyła drużyna niebieskich, pokonując swoich rywali pięcioma punktami. Publiczność dopisała i pomagała drużynom głośnym dopingiem.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju, opiekunowie drużyn spotkali się przy słodkim poczęstunku. Spotkanie miało charakter integracyjny, podczas którego uczniowie poznawali szkołę, siebie, wykazali się zdobytą wiedzą, umiejętnościami oraz kreatywnoscią.

DG i AF (kl IIA) foto WŻ (kl. IIIB)

F_01F_02F_03F_04F_05F_06F_07F_08F_09F_10F_11F_12F_13F_14F_15F_16F_17F_18F_19F_20F_21F_22F_23