Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK - SPRAWOZDANIE
Wpisany przez Administrator
środa, 01 kwietnia 2015 08:34

Bibl 431 marca 2015r. w naszej szkole odbyło się głosowanie w ramach programu Ogólnopolskie Wybory Książek. W Komisji Wyborczej pracowały członkinie Koła Bibliotecznego, które bardzo zaangażowały się w organizację wyborów. Zorganizowały stały lokal wyborczy w bibliotece, do którego przychodziły klasy oraz „ruchomą” Komisję Wyborczą, która odwiedzała klasy podczas wyznaczonych lekcji w celu przeprowadzenia głosowania.

Celem wyborów było: 

  • Poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów.
  • Dostosowanie księgozbiorów bibliotek do zainteresowań czytelniczych uczniów.
  • Promocja czytelnictwa.
  • Promocja bibliotek szkolnych w środowisku szkolnym i lokalnym.
  • Kształtowanie postaw obywatelskich.
  • Upowszechnienie zasad organizacji wyborów.

W wyborach wzięło udział 247 uczniów z klas III-VI SP oraz gimnazjum.

Redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, wraz z partnerami: Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkól Polskich oraz Redakcja „Biblioteki szkolne online”, na podstawie sprawozdań sporządzi wyniki i przekaże je pani minister edukacji narodowej oraz opinii publicznej jako ważnym elemencie w dyskusji o kanonie lektur i gustach czytelniczych uczniów.

Oto wyniki:

Tytuł

Autor

Liczba oddanych głosów

Harry Potter ( cykl)

J. K. Rowling

22

 

Opowieści z Narnii

Clive Staples Lewis

21

 

Anaruk, chłopiej z Grenlandii

Czesław Centkiewicz

20

 

Hobbit

J. R. R. Tolkien

18

 

Dzieci z Bullerbyn

Astrid Lindgren

15

 

Akademia Pana Kleksa

Jan Brzechwa

14

 

Magiczne drzewo

Andrzej Maleszka

13

 

Czerwień rubinu (Trylogia czasu)

Kerstin Gier

13

 

Nowe przygody Mikołajka

René Goscinny

12

 

Ania z Zielonego Wzgórza

L. M. Montgomery

11

 

Pinokio

Carlo Collodi

10

 

Karolcia

Maria Kruger

10

 

Zostań, jeśli kochasz

Gayle Forman

9

 

Chłopcy z Placu Broni

Ferenc Molnar

9

 

Brzydkie kaczątko

H. Ch. Andersen

9

 

Gwiazd naszych wina

John Green

7

 

Igrzyska śmierci

Suzanne Collins

7

 

Koszmarny Karolek

Francesca Simon

6

 

Metro 2033

Dmitrij Głuchowski

6

 

O psie, który jeździł koleją

Roman Pisarski

6

 

Zaczarowana zagroda

A. i Cz. Centkiewiczowie

6

 

Spotkanie nad morzem

Jadwiga Korczakowska

5

 

Czarna owieczka

Jan Grabowski

5

 

Wróć, jeśli pamiętasz

Gayle Forman

5

 

Ten obcy

Irena Jurgielewiczowa

5

 

My dzieci z dworca ZOO

Christiane Felscherinow

4

 

Cykl demoniczny

Peter V. Bertt

4

 

Trylogia „Niezgodna”

Veronica Roht

4

 

Yellow Bahama w prążki

Ewa Nowak

4

 

Szatan z siódmej klasy

Kornel Makuszyński

4

 

Trylogia „Delirium”

Lauren Oliver

3

 

Trylogia „Rebeliant”

Marie Lu

3

 

Trylogia „Więzień Labiryntu”

James Daser

3

 

Córka Czarownic

Dorota Terakowska

3

 

Monument 14

Emmy Laybourne

3

 

Telemach w dżinsach

Adam Bahdaj

3

 

Złota karawela

Elżbieta Wojnarowska

3

 

Szewczyk Dratewka

Janina Porazińska

3

 

Krzyżacy

Henryk Sienkiewicz

3

 

Dary Anioła (cykl)

Cassandra  Clare

3

 

Kroniki rodu Drake’ów

Alyxandra Harvey

3

 

Katarzynka

Jean-Jacques Sempé, Patrick Modiano

3

 

Klejnoty śmierci czyli tajemnica Awaramisów

Edmund Niziurski

3

 

Dotyk Julii (cykl)

Tahereh Mafi

3

 

Wiedźmin

Andrzej Sapkowski

3

 

Kłamczuchy

Sara Shepard

3

 

Kroniki Obdarzonych

Kami Garcia, Margaret Stohl

3

 

W mrok

Andriej Diakow

3

 

Córka Medium

Alexandra Harvey

2

 

Czy wojna jest dla dziewczyn

Paweł Beręsewicz

2

 

Pamiętnik narkomanki

Barbara Rosiek

2

 

Trylogia „Wskrzeszenie magii”

Kathleen Duey

2

 

Księżniczka wampirów

Alyxandra Harvey

2

 

Pan Mercedes

Stephen King

2

 

LOve Rosie

Cecelia Ahern

2

 

Nieziemska (cykl)

Cynthia Hand

2

 

Ulysses Moore (cykl)

Pierdomenico Baccalario

2

 

Selekcja (cykl)

Kiera Cass

2

 

Jeden dzień

David Nicholls

2

 

Wyklęty

Graham Masterton

2

 

Jutro  (cykl)

John Marsden

2

 

Cykl hamburski - Jan Fabel

Craig Russell

2

 

Do światła

Andriej Diakow

2

 

Detektyw Perry Panther i chińska kotka

Markus Grolik

2

 

 

W ogólnym zliczeniu nie podano tytułów, które otrzymały pojedyncze głosy.

Bibl_1Bibl_2Bibl_3Bibl_4Bibl_5Bibl_6Bibl_7Bibl_8Bibl_9

oprac: AB i TK

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone