Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Dzień Projektów
Wpisany przez Administrator
piątek, 12 czerwca 2015 10:21

26 10 czerwca to ważny dzień dla uczniów klas II gimnazjum. W Dniu Projektów podsumowują wielomiesięczną pracę nad zagadnieniami badawczymi, opisują swoje działania i współpracę w grupach zadaniowych. Ich koledzy z klas I i II mogą zapoznać się z wynikami prac prowadzonych w czasie projektów.

W bieżącym roku tematy przedstawiały się następująco:

1. „Po co komu ta matematyka?”- to  kluczowe pytanie, które towarzyszyło badaczom podczas pracy nad projektem (...to  także odwieczne pytanie, które zadaje sobie chyba każdy uczeń siedzący nad zadaniem domowym z matematyki lub przygotowyjący się do sprawdzianu z tego przedmiotu :D ) . Jak pokazali badacze, matematyka może przydać się w wielu sytuacjach w codziennym życiu.

Projekt zrealizował zespół z kl IIB gim. w składzie: Julka Polska, Anetka Woźniak, Gabrysia Czarniecka, Kornelia Fiszer, Jakub Klusek oraz Wiktoria Sawa.

Opiekun: Teresa Laskowska.

2. „Historia polskiej motoryzacji - Sentymentalna przejażdżka pojazdami z okresu PRL-u.” Grupa miała za zadanie poznanie parametrów użytkowych i technicznych pojazdów produkowanych w Polsce w XX wieku, poznanie, cieszących się największą popularnością, samochodów i motocykli, przybliżenie prototypów pojazdów, które z różnych powodów nie zostały wdrożone do produkcji, uzmysłowienie stosowania w motoryzacji rozwiązań i elementów wpływających na bezpieczeństwo jazdy.

Projekt zrealizował zespół z kl IIA gim. w składzie: Daniel Małysz, Mateusz Kuczma, Adrian Stafijowski, Wojciech Gwarda

Opiekun projektu: Jerzy Ziniewicz

3. Firma rodzinna, czyli „z dziada pradziada” – a więc poszukiwanie odpowiedzi na pytania, jak radzą sobie małe firmy rodzinne w gospodarce rynkowej, jakie trudności muszą pokonać, czy opłaca się prowadzić biznes rodzinny i czy członkowie rodziny będą dobrymi pracownikami?

Projekt zrealizował zespół z kl IIA gim. w składzie: Andrzej Tracz, Ernest Kopeć, Marcin Kawęcki, Grzegorz Kozłowski, Oskar Patralski, Wiktoria Gołębiowska, Aleksandra Domańska

Opiekun projektu: Piotr Galiński

4. Nastoletni milionerzy – jak odnieść sukces w biznesie mając kilkanaście lat? – zespół badał, czy każdy może odnieść spektakularny sukces w biznesie mając kilkanaście lat, jakie cechy osobowości pomagają w odnoszeniu życiowego sukcesu. Uczniowie poznali sylwetki i historię życia nastoletnich milionerów, sylwetkę człowieka z naszego miasta, który w młodym wieku odniósł sukces w biznesie oraz przedstawił własny przepis na sukces w biznesie uwzględniający różne czynniki wewnętrzne i zewnętrzne

Projekt zrealizował zespół z kl IIB gim. w składzie: Bartosz Pawłowski, Igor Swatowski, Jakub Kopeć, Adrianna Ścibor, Michał Szyszkowski

Opiekun projektu: Piotr Galiński

5. Zapomniane zawody i ich znaczenie dla życia lokalnej społeczności – zadaniem zespołu było poznać nieistniejące obecnie zawody, które funkcjonowały na terenie powiatu na przestrzeni ostatnich 50 lat, wyjaśnić, jakie znaczenie dla obecnego funkcjonowania mieszkańców mają „zapomniane” zawody, zapoznać się z potrzebami mieszkańców odnośnie nieistniejących w mieście zawodów oraz wyjaśnić przyczyny braku zainteresowania istnieniem niektórych zawodów

Projekt zrealizował zespół z kl IIB gim. w składzie: Iga Adamczuk, Julia Malczewska, Igor Pawlak, Dawid Potap, Patryk Matuszewski

Opiekun projektu: Piotr Galiński

6. Historia teatru – celem projektu było przybliżenie zagadnienia sztuki teatralnej, przedstawienie jej krótkiego rysu historycznego, a także propagowanie dialogu kultur, ukazanie bogactwa i różnorodności wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego

Projekt zrealizował zespół z kl IIB gim. w składzie:Katarzyna Dudek, Kamila Suchorab, Wiktoria Zwarzyńska vel Franczak, Igor Piątkiewicz, Krzysztof Bojarczuk, Julia Jaworska, Mateusz Jaremek, Elwira Łobodzińska, Maja Kozorys, Michał Moń

Opiekun projektu: Sylwia Szymańska

7.Telefon komórkowy – to okazja do poszukiwania informacji na temat zagrożeń i korzyści wynikających z korzystania z telefonu komórkowego i wpływu, jaki na nasze zdrowie i zachowanie oraz zwyczaje mają te nowoczesne urządzenia.

Projekt zrealizował zespół z kl. IIA gimn. w składzie: Karolina Apostoluk, Damian Ćwikła, Dominika Galińska, Julia Grudzień, Mateusz Łukaszczyk, Tomasz Szuba, Maciej Słabek, Michał Szymczyk, Mateusz Suchorab, Kacper Ruszniak

Opiekun projektu: Grażyna Mąka

8. Kocham cię szkoło - podsumowanie działań związanych z  przygotowaniem i przeprowadzeniem teleturnieju promującego pozytywny wizerunek szkoły, zebranie informacji na wybrane tematy dotyczące życia i historii szkoły.

Projekt zrealizował zespół z kl. IIA gimn. w składzie: Michał Bojarczuk, Paweł Chwałek, Paulina Dubiel, Arkadiusz Zdybel, Dawid Potap, Marcin Kleban

Opiekun projektu: Jolanta Garbal

9. Magia chemii - pokazanie uczniom, że chemia jest nauką ciekawą i że spotykamy się z nią w różnych dziedzinach życia, a eksperymenty chemiczne mogą być ciekawe i widowiskowe.

Projekt zrealizował zespół z kl. IIA gimn. w składzie: Agnieszka Fidecka, Klaudia Gontarz, Katarzyna Muda, Patrycja Skoczylas, Agata Troć, Dominika Bakalarczuk, Jakub Winnicki

Opiekun projektu: Alicja Skiba

Uroczystość poprowadzili: Iga Adamczuk i Michał Bojarczuk, o dekorację zadbała p. Joanna Szewczuk

PG

 010203040506070809101112131415161718192021222324252627282930

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone