Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Podsumowanie kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł i inauguracja Żyj Normalnie
Wpisany przez Administrator
niedziela, 20 marca 2016 19:44

2018.03.2016 w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie dotychczasowych działań profilaktycznych prowadzonych w szkole, w tym przedsięwzięć zrealizowanych w ramach kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w roku 2015 i inauguracja kolejnej edycji programu „Żyj normalnie”.

Na spotkaniu obecni byli goście: st. aspirant Anna Podgórska z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie oraz Jacek Policha – Komendant Straży Miejskiej w Krasnymstawie oraz Alicja Kasprzak – Żeżuła – dyrektor naszej szkoły.

Uczniowie z klas V, biorący udział w programie „Żyj normalnie”, otrzymali od Urzędu Miasta piórniki z wyposażeniem, notatnik i elementy odblaskowe. Program prowadzony przez dzielnicowego KPP w Krasnymstawie koncentruje się na treściach związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w różnych sytuacjach, w tym bezpiecznym zachowaniem się na drodze, profilaktyce uzależnień, czy niebezpieczeństwach związanych ze środkami pirotechnicznymi. Uczniowie dowiadują się co zrobić w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami lub ofiarami przestępstwa.

Organizatorzy w tym roku przygotowali małą niespodziankę – piątoklasiści musieli wykonać kilka zadań w profilaktycznym miniturnieju, m.in. wzięli udział w teście wiedzy dotyczącym nałogów, eksperymentowania ze środkami odurzającymi i używkami. Następnie przedstawiciele klas V zaprezentowali propozycje bezpiecznego i aktywnego spędzania przerw międzylekcyjnych, jako alternatywy wobec zbyt intensywnego korzystania przez uczniów z telefonów komórkowych i tabletów podczas przerw. Było układanie kostki Rubika (Szymon), podbijanie piłki nogą (Kornel) i gra w gumę (uczennice z klasy Vc), uczniowie z klas V odpowiadali na trudne pytania pani pedagog, odblaskowi modele zaprezentowali obowiązujące w tym sezonie bezpieczne wieczorne kreacje, a na koniec przedstawiciele klas musieli zbić piłeczką kręgle-papierosy. I to zadanie okazało się najtrudniejsze dla wszystkich.

          W ubiegłym roku uczniowie naszej szkoły brali udział w programie profilaktyczno – edukacyjnym „ Zachowaj Trzeźwy umysł”. To kolejna edycja programu promującego zdrowe zachowania wśród dzieci i młodzieży. Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w programie.

W ramach programu w naszej szkole odbywały się

 • zajęcia dotyczące zapobiegania uzależnieniom
 • rajdy rowerowe, wycieczki, ogniska integracyjne (często z udziałem rodziców)
 • zawody sportowe
 • w październiku gościliśmy Teatr Profilaktyczny z Krakowa, który przygotował spektakle dotyczące tematyki uzależnień
 • podczas Dnia Otwartego zorganizowano kącik profilaktyczny
 • odbyły się liczne konkursy plastyczne, literackie, wiedzowe.

      Realizacja tych działań odbyła się dzięki  wsparciu finansowemu Urzędu Miasta oraz dobrej współpracy szkoły z pełnomocnikiem Burmistrza ds. profilaktyki p. Alicją Grabiec. Uczniowie, którzy brali udział w konkursach plastycznych otrzymali nagrody i wyróżnienia. Komendant Straży Miejskiej Jacek Policha w imieniu Organizatora kampanii oraz Burmistrza Krasnegostawu przekazał dyplomy i drobne nagrody dla zwycięzców konkursów literacko – plastycznych pt. „Warto pomagać” i „Razem lepiej”.

W eliminacjach ogólnopolskich laureatami zostali:

 • Sylwia Janeczko z klasy II a gimnazjum
 • Maria Matczuk z klasy II a SP
 • Aleks Rucki z klasy II b SP

      Ogółem na konkurs wpłynęło ponad 100 prac plastycznych z trzech krasnostawskich szkół. Wiele z tych prac było na tyle interesujących, że pani Burmistrz postanowiła ufundować dodatkowe nagrody, między innymi dla uczniów naszej szkoły .

W konkursie „Warto pomagać” na etapie miejskim nagrody zdobyli:

 • Małgorzata Adamska z klasy III a – I miejsce
 • Lena Skrzypiec z klasy III a – wyróżnienie
 • Aleksandra Pieróg z klasy II b– wyróżnienie
 • Martyna Darmochwał z klasy I B gimnazjum – wyróżnienie
 • Natalia Ilnicka z klasy I A gimnazjum – wyróżnienie
 • Kinga Kręgulec z klasy IV A – wyróżnienie
 • Maria Matczuk z klasy II A SP – wyróżnienie
 • Filip Strycharczuk z klasy III C SP - wyróżnienie

 W konkursie „Razem lepiej” nagrody otrzymali:

 • Kinga Pintal z klasy II A Gimn. – III miejsce
 • Igor Piątkiewicz z klasy III Gimnazjum – wyróżnienie
 • Sylwia Janeczko z klasy II A Gimn. – wyróżnienie

W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015 odbyły się w naszej szkole również inne konkursy o charakterze profilaktycznym. Były to:

- „Healthy lifestyle” – konkurs plastyczny na plakat propagujący zdrowy styl życia z hasłem w języku angielskim:

1 miejsce  - Julia Szczepanik kl.Vc

2 miejsce - Michał Magier kl. Vc

3 miejsce - Inga Maciejewska kl. Vc

- „Szlachetne zdrowie…” – profilaktyczny szkolny konkurs literacki propagujący postawy prozdrowotne. Uczniowie pisali wiersze, opowiadania, fraszki dotyczące zdrowego trybu życia. Na konkurs wpłynęło 21 prac. Laureatami zostali:

 • Szymon Głuchowski kl. Va
 • Igor Piątkiewicz kl. IIIb gimnazjum
 • Michał Kosmowski kl. IVb
 • Wojciech Śledź kl. VIb
 • Adam Mąka kl. IVb
 • Zuzanna Kucharczyk kl. Vc
 • Adrianna Dras kl. Va

- „Biegam, skaczę, umysł ćwiczę – warcaby to mój sposób jest na życie” – Międzyszkolny Turniej Warcabowy

 • Mistrzem Szkoły Podstawowej klas I-III został Mikołaj Kędziera z kl. III c
 • Mistrzem Szkoły Podstawowej klas IV-VI został Michał Nowacki z klasy VIa
 • Mistrzem Gimnazjum został uczeń  Maciej Kowalczyk z klasy IIa.

Pomiędzy mistrzami poszczególnych grup wiekowych rozegrany został finał o tytuł Mistrza Zespołu Szkół i puchar dyrektora szkoły. Najlepszy okazał się Mikołaj Kędziera.

Rozegrany został również Międzyszkolny Turniej Warcabowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 4 w Krasnymstawie.

 • I miejsce zajął Maciej Stańczuk – uczeń Zespołu Szkół nr 1
 • II miejsce zajął Mikołaj Kędziera – uczeń Zespołu Szkół nr 4
 • III miejsce zajął Adam Lasota – uczeń Zespołu Szkół nr 1

     Nagropdy odebrali także laureaci międzyszkolnego konkursu czytelniczo-filmowego „Świat naszych lektur"

 • Olga Jastrzębska SP nr 4
 • Liliana Kiciak SP nr 3
 • Julia Strycharczuk SP nr 4
 • Marcin Gumieniak SP nr 3
 • Marta Marczewska SP nr 5
 • Patryk Kuźmicki SP nr 3
 • Wojciech Śledź SP nr 4
 • Michał Nowacki SP nr 4
 • Wiktoria Sędłak SP nr 1

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym. Zapraszamy do udziału w podobnych konkursach w bieżącym roku, a wszystkich zachęcamy do zdrowego, normalnego życia z dala od używek, nałogów i niebezpieczeństw. Uroczystość przygotowała i poprowadziła p. Ewelina Głuchowska

01020304050607080910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone